View Single Post
  #65  
Vechi 06.05.2010, 19:20:52
Radu32 Radu32 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.02.2010
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 491
Implicit

Citat:
În prealabil postat de casandrasa Vezi mesajul
Eu am salvat acum vreo 10 ani 9 caini de pe strada.Si am castrat femelele.Asa am considerat eu,decat sa-i las sa se inmulteasca si sa le dau drumul pe strada.
Nu e bine nici asa,deoarece nu este alegerea lor sa fie castrati.

Si nu este adevarat ca sunt eutanasiati,sunt injectati in inima cu stricnina,se chinuie in chinuri groaznice pana mor.
Cand am ajuns o data la un ''adapost'' de caini,mi s-a rupt sufletul.Nu stiam pe care sa-l salvez.....daca as fi putut i-as fi salvat pe toti.A trebuit sa aleg.Grea alegere pentru ca toti se uitau de parca stiau ce urmeaza sa li se intample a doua zi.Implorau din ochii plini de lacrimi parca!Si erau toti speriati.

Si intradevar animalele sunt mai bune decat oamenii.Sa nu uitam ca noi suntem singurele fiintele care ne omoram copiii inca din pantece!Niciodata un animal n-o sa faca asta!

O data cand m-am intors acasa seara,m-am speriat de un om care ma urmarea.Dar cum am ajuns in apropierea blocului cainii m-au salvat.Au venit spre mine,si omul acela agresiv s-a speriat si a plecat.

Nu sunt de acord cu ''eutanasierea''.Nu avem dreptul sa ucidem!!!Sunt si ei fiinte lipsite de aparare!Doar ca n-au gura sa vorbeasca.
Hai sa nu mai ucidem atunci nici mielul de paste, sau porcul de craciun, sau vitelul pt carne !
Sunt animale super-simpatice, si la fel de inteligente ca si cainii, eu am avut si stiu din proprie experienta !
De ce sa facem discriminare si numai pe caine sa nu-l omoram ? restul animalelor de ce merita moartea ?
O fi cainele mai cu mot ?
Numai Vadim Tudor zicea, ca , citez " Dupa om, D-zeu a facut cinele !"