View Single Post
  #127  
Vechi 08.09.2010, 20:39:48
crestinOrtodoxa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de veilur Vezi mesajul
Nu, nu trebuie sa cinstim moastele lor, din moment ce papa este proclamat infailibil. Plus ca am vazut ca moastele catolice sunt prea intacte, iar intr-o poza cu moastele sfintei Bernadete, am observat ca are unghiile facute parca. Suspect...:dozingoff:
sfanta Bernadette asta si mie mi s-a parut FOARTE ciudata. Am vazut un documentar pe Discovery mai demult despre sfintii catolici. TOTI s-au mumificat din cauza naturale (alimentatie,conditie fizica, clima, conditiii de depozitare a corpului dupa moarte,etc), si SINGURA fara explicatie era sfanta Bernadette. Da, este acoperita cu un strat subtire de ceara, probabil si unghiile le are facute, dar asta e o micuta cosmetizare doar. Ea chiar s-a pastrat intr-un mod formidabil. Se pastreaza de parca ar fi vie, organele interne, desi sangele nu mai circula, au fost gasite vascularizate la autopsie, si sangele proaspat.
Nu are corpul uscat asa cum spune ortodoxia ca trebuie sa fie, si, sincera sa fiu, mie mi-ar cam inspira frica sa fiu in preajma ei, deci nu prea se califica sa fie sfanta.
E foarte sinistru felul in care s-a pastrat corpul ei. Exact ca si cum ar fi vie a ramas, numai ca nu circula sangele. Repet- foarte, foarte sinistra!

voua nu va inspira teama?

Reply With Quote