View Single Post
  #2  
Vechi 02.11.2022, 20:54:09
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.277
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vlasit Vezi mesajul
Cel mai important lucru ...
... În planul lui Dumnezeu este prevăzut ca Domnul Iisus să aibă mai mulți frați, cu El, întâiul născut. Toate lucrurile care apar în viața noastră sunt prevăzute de Dumnezeu să lucreze la caracterul nostru până vom ajunge să ne asemănăm cu fratele mai mare. (Și știm că Dumnezeu toate le lucrează spre binele celor ce iubesc pe Dumnezeu, al celor care sunt chemați după voia Lui. Romani 8:28)

Aceste este un extras din broșura "Planul lui Dumnezeu - Transformat după chipul lui Hristos" care poate fi citită în întregime online în format PDF dând click aici.
Nu-ti merge linkul. L-am corect io ca sa nu zici ca te sabotez... desi nu mi-e clar ce hram porti si cine v-a trimis pe voi sa dati lectii.

Imi pare ca vocea celui ce vorbeste in inragistrari seamana cu vocea preotului Emilian Prodan de pe Ktv, ucenicul parintelui Ioan Iovan de la Recea (Trambita Domnului nr. 4). El e cel ce teologhiseste in inregistrari?
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 02.11.2022 at 21:07:57.
Reply With Quote