View Single Post
  #75  
Vechi 03.01.2013, 18:46:24
cezar_ioan cezar_ioan is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.11.2012
Locație: Benidorm, Hotel Bali
Mesaje: 1.946
Implicit

Citat:
În prealabil postat de leonte Vezi mesajul
Dragi mei! Nu a-ti inteles nimic nici din intrebarile mele, nici din invataturile sfintilor parinti.
Drept urmare, de unde indrazneala de a sfatui pe cineva catre o destinatie ce va ramane necunoscuta?

De Sofian Boghiu ati auzit? Cautati la dansul o smerita incercare de a ne lasa un cuvant despre Sf. Treime. Poate ca astfel veti gasi si un raspuns potrivit pentru Ina, altul decat supunere oarba si fara discernamant.
Frate Leonte, majoritatea celor de aici au sfatuit-o pe Ina sa se adune asupra studiului deoarece ea este inca eleva si vin examenele cele mai importante de pana acum: BAC-ul si facultatea. De ce omitem asta si ne concentram mai degraba asupra fugii de acasa cu un iubit?...
Oare nu e firesc, apoi, ca fata sa isi asculte parintii si sa nu ii necajeasca acum sau, chiar mai mult, sa le dea o palma care va ramane ca o arsura pe tot destinul ei (si al lor)?
Oare nu este, mai apoi, potrivit sa reflecteze cu seriozitate si sa astepte proba timpului atat pentru a verifica taria sentimentelor cat si pentru a vedea ce se dezvolta din iubirea aceasta? Intrucat sunt multe feluri de iubiri si ele se disting dupa roadelel lor! Unele iubiri surpa destine, oameni, familii intregi. Altele inalta si mantuiesc.

In concluzie, sa fie prea departate acste opinii de ce spui tu insuti: mesajul Sfintilor Parinti si Sfanta Treime? Eu cred ca, dimpotriva, aceste pozitii sunt pe placul lui Dumnezeu. Te rog sa ma ierti daca am spus prapastii si daca te-am necajit.

Last edited by cezar_ioan; 03.01.2013 at 22:39:51.
Reply With Quote