Subiect: Site
View Single Post
  #12  
Vechi 22.06.2021, 10:00:25
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Bai bolovanule, nu asa se vad moastele.
Nu-s bolnav, exact asa se vad. Minti deci nu te cred.

Citat:
Daca aia era demonizata sau vrajitoarea putea sa nu putrezeasca.
Nu e vorba numai de neputreziciune ci de mireasma duhovniceasca specifica!
Tu esti demonizat. Nu te cred ca era vrajitoare cum insinuezi ca un hulitor infect!

Citat:
De "mireasma", daca au dat aia cu tamaie acolo de nu poti sa respiri e evident ca "miroase"...
Nu a dat nimeni cu tamaie. Vorbesti prostii. Iti inchipui tu, visezi, spui minciuni ca si cum ar fi adevar. Nu-ti cred visele nascocitoare de barfa si interpretari absurde. Cred in marturii reale, adevarate, nu in raspopiti osteniti de necredinta si hula care ii face ”mari”!
Citat:
Nu "mirosul" este ce arata "moastele".
Nu-mi da lectii! Nu te cred. Nu cred in ghilimele tale de ipocrit raspopit ”mare” teolog!

Citat:
Biserica se uita la intreaga viata!!! Daca aia in viata a fost demonizata cum sa aiba "moaste".
Intreaga viata a fost una de sfanta, hulitorule infect. Ea era parte din Biserica!
Trufia si minciuna te face demonizat. Esti plin de ele! Nu-mi da lectii cand habar n-ai ce vorbesti!

Citat:
Si cine esti tu sa zici ca a avut "moaste", cand nimeni din marii sfinti ai Bisericii, Cleopa, Papacioc si restul nu au fost acolo.
Nu eu zic ci martorii care au deschis mormantul, au tinut parastasul si au simtit mireasma de duh sfant! Viata ei si istoria vietii ei o poate studia si cerceta oricine si poate recunoaste o viata de sfanta!!! Putea tine poste de 40 de zile doar cu anafura si apa sfintita. Postea aproape tot timpul si era plina de duh sfant si smerenie, umilinta, intelepciune de la invatatura de la Hristos pe care o tinea. Tu nu ai nimic din toate astea si scoti din tine doar infectii si hule! Nu poti nimic dar minti fara numar!

Citat:
Si de ce "doar oasele" trebuie sa gireze petnru sfintenie - ca ti-ai facut tu un idol din "moastele lui verginica"?
Eu vorbesc de moastele sfintilor si ale Trambitelor care toate au facut minuni, au intemeiat manastiri ortodoxe, nu au facut copii decat ucenici, marturiile oamenilor, sute de mii, ei au spus ca s-au vindecat de tot felul de boli incurabile... deci nu eu imi fac idoli din Trambite ci tu-ti faci idoli din stareti ca par. Cleopa sau din necredinta unora din Sf. Sinod cand au luat decizii gresite in care s-au pripit (revenirea asupra deciziilor e dovada ca nu-s infailibili si ca au fost decizii gresite si nu ca zic eu sau altii, chiar ei au recunoscut) asa cum s-au pripit de au participat la sinodul Cretan unde s-a facut amestecul credintei cu lumea rezultand un babilon lumesc apocaliptic, o corceala sinistra, sau asa cum s-au pripit acum 100 de ani de au urmat ereticii apusului si au dat calendarul inainte cu 13 zile de nu se mai stie cand e sarbatoarea cereasca a sfantului caci rusii si Athosul tine defazat cu 13 zile iar posturile, cum e chiar postul sf. Apostoli Petr si Pavel e ciuntit sau Craciunul e defazat. Astea sunt lucruri reale care nu trebuiesc urmate caci tarasc omenirea crdincioasa in iad si de aia Trambiteaza Hristos-Cuvantul ca sa nu ne luam dupa tot felul de hristosi mincinosi asa ca tine care refuza sa vada si nu vor sa citeasca ca sa se lamureasca, nu vor sa creada in Hristos-Cuvantul si mint precum respira ca sa bage in capul cititorilor minciuna si necredinta. Deci nu te cred cand minti si hulesti fara numar vrand sa creada si altii inclusiv eu in barfe-superstitii lansate de ”marele” teolog raspopit si obosit!.. care-si da el cu parerea lui ”logica” ca sa-l credem noi fraierii de pe forum cum le stie el pe toate.

Citat:
Pai in felul asta iti fac eu pe banda rulanta 3 sfinti, iti scriu in 3 zile 3 povesti pentru fiecare, ti-i dezgrop si ti-i pun langa demonizata voastra.
Nu te cred! tu esti demonizat. Si nu e a noastra ci e Trambita lui Dumnezeu!

Citat:
Mai usor cu pianul pe scari ca faci zgomot cand nu te pricepi.
Ai confiscat vederea, citirea, cunoasterea, marturisirea, intelegerea incat numai tu ai impresia ca te pricepi. Pai tu nu poti face deosebire intre Cele 7 Tr.Ap. si neo-protestantii care nu sa mai pocaiesc, se insoara si fac copii, care n-au posturi, n-au sf. Taine, n-au sfinti, n-au Cale stramta Ortodoxa ci au decat sola scriptura rastalmacita si la aia zic ei Cuvantul lui Dumnezeu interpretandu-L ei neortodox si asa cum sunt prelucrati ca sa nu crezi in biserica si in sfinti si sa confunzi Cuvantul lui Dumnezeu al intregii scripturi cu Hristos-Cuvantul lui Dumnezeu de la sfarsit de timp suflat prin Cele. 7. Tr. Ap. pentru pregatirea infircosatoarei judecati. In Apocalipsa nu ala e Cuvantul lui Dumnezeu ci cea ce se sufla de la Hristos prin Trambite in vederea pregatirii judecatii de la sfarsit de timp, acela este numele Lui cel nou care nu neaga si nu contrazice cuvantul lui Dumnezeu al intregii scripturi!

Citat:
Aia era demonizata care a zis niste chstii ciudate si o adunatura de fraieri au pus botul... asa din aia ca tine semi-analfabeti in toate directiile care stiu "teorii"....
NU TE CRED!!!
NU mai emite minciuni cu semi-analfabetii si demonizata si ca a zis. Nu mai lansa barfe-superstitii de ”mare” teolog raspopit ca esti defapt ca un varf de lance al satanei nepricepand ce faci.

Citat:
Termin-o cu vrajelile. Trebuie oameni cu cap ai Bisericii care sa se uite la probleme din astea, cum sunt Cleopa, Papacioc si intreaga Biserica. Viata unui om nu sta doar in oase... sa stii.
Eu sunt acel om cu cap al bisericii! Eu sunt de crezut pentru ca eu cred! Pe voi, toti necredinciosii si corcitii pe voi n-ar trebui sa va creada nimeni caci mintiti precum respirati si nu va pasa crezand ca aparati biserica, ortodoxia.

Cine credeti ca va rapeste Hristos-Cuvantul? De cine aparati voi ortodoxia? De Cele 7 Tr. Ap.? Nu pricepi ca te dai mare dar nu vezi diferentele evidente intre Trambite si neo-protestanti? De ce ignori diferentele si Adevarul? De ce ignori marturiile, minunile? Pai au facut duhovnicii Cleopa sau Papacioc manastiri ortodoxe, multime de minuni, marturisiri sfinte si nevinovate impotriva regimului comunist? Trambitele au facut, deci de ce ar fi ei mai mari? Pentru ca unii i-ati luat de idoli. Deci iata ca intelepciunea par. Papacioc, a facut ca el sa minta in mod evident ca sa ia asupra lui si pentru a ajuta Adevarul caci oricine putea sa-si dea seama ca n-avea el de unde sa stie ca sunt sau nu sunt moaste. Asta nu putea stii decat martorii, cei care au deschis sicriul.

Citat:
Care or fi sfinti i-o decide Biserica. Se viseaza multi si dracu mai viseaza si el pe la oameni prin cap multe. Dar asta nu inseamna ca toti sunt de la Dumenzeu si ca toti sunt sfinti.
Nu biserica decide cine sunt sfinti si cine nu ci Dumnezeu. Biserica doar constata si se conformeaza! Tu esti dus rau cu pluta cand iti permiti sa crezi ca omul decide cine e sfant si cine nu. Asa au crezut si acum 2000 de ani ca sinedriul poate decide cine e sfant si cine nu. Doar Dumnezeu e dreptul judecator care decide si hotaraste viitorul omenirrii insa fara sa silniceasca pe nimeni. Nu obliga pe nimeni sa creada cu de-a sila ca un tiran. Insa daca nu vrei sa crezi, daca nu vrei sa te supui, atunci esti liber sa mori si sa-ti continui existanta asa cum poti, asa ca ingerii cazuti si oamenii iadului.

Citat:
Si nu mai fa o ciorba de "demonizati" in care pui si sfinti ortodocsi sa iti iasa la socoteala.
Nu mai mintii tu ca sfintii si Trambitele sunt neo-protestanti sau ceva ce nu e de crezut si de urmat! Nu mai iti permite tu sa-ti bati joc de credinta poporul roman ortodox si de Apocalipsa in desfasurare!

Citat:
Aia era demonizata din cap pana in picioare
Nu te cred! NU cred nimic din ce afirmi! Esti un mitoman ce umbli cu vrajeala barfei-superstitioase, negand viata martirica a sfintei, negand moastele, minunile, negand ca sa dea bine si sa fie pe placul necredintei infiltrata in BOR.

Nu-l cred pe mitoman si nu-l credeti nici voi. Mai bine va la,muriti si credeti marturiile zecilor de mii de oameni cinstiti si cititi din Cartile albe care nu sunt de la om sau de la ingeri cazuti! Cititi si va lamuriti voi insiva ca daca va lasati pe mana la tot felul de ”teologi” raspopiti care nu pot face deosebire intre Trambite si neo-protestanti atunci o sa faceti confuzia intre Cuvantul lui Dumnezeu al neoprotestantilor antihristi care vor sa va lepadati de ortodoxie si de Cuvantul lui Dumnezeu al Apocalipsei care pregateste ortodoxia pentru judecata!

Nu va luati dupa cei corciti, dupa cei amestecati cu lumea (eretici, ateisti, pacatosi, ne-protestanti, nationalisti egoisti extremisti exclusivisti, metempsihotici carmatici, ”arhierei”-sefi ce emit din interes mantuiri mesianice mincionase, masoneria creierolo amestecului de credinta, astrologi si ”ortodocsi”, papistasi ce lupta pentru marele papalac, adoratori ai satanei, lupi-serpi in haine de oai sa du berbeci sefi) caci partea amestecata din om se transforma in porcie cu col de arginti, in antihrism ce ataca partea sfant pentru a sluji interesul pacatului, mortii si al vremelniciei.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 22.06.2021 at 10:18:23.
Reply With Quote