Subiect: Site
View Single Post
  #13  
Vechi 22.06.2021, 10:13:08
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
Eu sunt acel om cu cap al bisericii! Eu sunt de crezut pentru ca eu cred! Pe voi, toti necredinciosii si corcitii pe voi n-ar trebui sa va creada nimeni caci mintiti precum respirati si nu va pasa crezand ca aparati biserica, ortodoxia.

Cine credeti ca va rapeste Hristos-Cuvantul? De cine aparati voi ortodoxia? De Cele 7 Tr. Ap.? Nu pricepi ca te dai mare dar nu vezi diferentele evidente intre Trambite si neo-protestanti? De ce ignori diferentele si Adevarul? De ce ignori marturiile, minunile?

Pai au facut duhovnicii Cleopa sau Papacioc manastiri ortodoxe, multime de minuni, marturisiri sfinte si nevinovate impotriva regimului comunist?

Trambitele au facut, deci de ce ar fi ei mai mari? Pentru ca unii i-ati luat de idoli. Deci iata ca intelepciunea par. Papacioc, a facut ca el sa minta in mod evident ca sa ia asupra lui si pentru a ajuta Adevarul caci oricine putea sa-si dea seama ca n-avea el de unde sa stie ca sunt sau nu sunt moaste. Asta nu putea stii decat martorii, cei care au deschis sicriul.
Tu esti un nebun care si-a pierdut mintile.
Deci ai ajuns tu un singur nebun Biserica intreaga, singurul care are pretentia ca intelege Biserica...
Bai nebunule, culegeti mintile.


Adica ne injuri pe toti de pe forum, ne faci una cu pamantul petnru ca tu esti nebun? Ne faci corciti si necredinciosi? Bai satana, ti-ai pierdut mintile.


Cleopa si Papacioc au facut zeci de manastiri - nu stii ca au fost trimisi in zeci de manastiri sa reaseze viata monahala cum trebuie? Ca ei doi sunt stalpii revirimentului duhovnicesc monahal din Romania trimisi special pentru experienta si pregatirea lor???

Toti nebunii pot sa faca manastiri, asta nu zice nimic. Dreapta credinta este cea care mantuieste..

Nebune, baga-ti mintile in cap.


O gramada de "martori" demonizati, care erau deja setati pe "moaste"... Hai lasa-ma cu prostiile, ca sfintii cu totul altfe.

Asta cu mirosurile este extrem de discutabila, nu cred ca toti nesimtitii si nesimtitorii au "miros duhovnicesc".

Bai bai demonizatule, daca tu esti demonizat evident ca mirosi demonizatii. Ca va asemanati.

Pai va da diavolul mirosuri de nu le puteti duce..

Sunteti o gramada de demonizati acolo evident ca va mirositi unii pe altii.
Reply With Quote