Subiect: Site
View Single Post
  #14  
Vechi 22.06.2021, 10:34:41
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Tu esti un nebun care si-a pierdut mintile.
Ca minti tu? Nu te cvred oricat arunci cu mocirla si cu hule. NU ESTI DE CREZUT! Esti decat un pui al baronului de Miunhauzen iesit sa lanseze barfe-superstitioase si nesimtiri de sub icoana sf. Grigorie Palama exact ca un sarpe-lup imbracat in haina de biserica, de sfant, de ”mare” teolog!

Citat:
Deci ai ajuns tu un singur nebun Biserica intreaga, singurul care are pretentia ca intelege Biserica...
Bai nebunule, culegeti mintile.
Stai linistit nu-s singurul care inteleg si cred Adevarului.
Nu-s nebun ci tu ma faci nebun pe toate firele de discutie exact ca orice porc cu coltz de argint care e mare si tare cand lupta el cu marturisitorii Adevarului iar cand vine adevaratii lupi imbracati in haine de oaie care lucreaza corceala si amestecul atunci nu-i in stare de nimic, de nicio aparare!

Citat:
Adica ne injuri pe toti de pe forum, ne faci una cu pamantul petnru ca tu esti nebun? Ne faci corciti si necredinciosi? Bai satana, ti-ai pierdut mintile.
Te simti? Corceala din tine nu poate suporta Adevarul. Nu eu te-am facut in vreun fel ci tu te-ai corcit asa cu necredinta si cu globalismul si cu stiinta. Tu te dovedesti a fi asa cum spui caci faptele tale te demonstreaza. Tu esti cel ce ma prigonesti si ma faci nebun si strigi ca din gura de sarpe ca ar fi invers!

Citat:
Cleopa si Papacioc au facut zeci de manastiri - nu stii ca au fost trimisi in zeci de manastiri sa reaseze viata monahala cum trebuie? Ca ei doi sunt stalpii revirimentului duhovnicesc monahal din Romania trimisi special pentru experienta si pregatirea lor???
Nu le neg experienta si pregatirea dar nu fac din ei idoli ca sa lovesc in Cele 7 Tr.Ap.!!! In problema asta eu am dreptate si cei ca mine. Tu esti doar glasul minciunii si necredintei. Eu sunt impreuna cu Cleopa si Papacioc care acum, dupa trecerea la cele vesnice s-au lamurit cine e Hristos-Cuvantul, adica acelasi Iisus de acum 2000 de ani, pe cand dumneata, un ipocrit habarnist minti si hulesti fara numar si la adresa lor!


Citat:
Toti nebunii pot sa faca manastiri, asta nu zice nimic. Dreapta credinta este cea care mantuieste..
Nu mai vorbi tu de drepta credinta in timp ce pe toti ii faci nebuni si prosti cu trufie maxima. Astea sunt semnele demonizarii. Felul in care te exprimi!

Citat:
Nebune, baga-ti mintile in cap.
Nu te cred si nu est de crezut daca urlii ca din gura de sarpe ca altii ar fi nebunii, ca altii te-ar haitui dandu-te victima. Esti un ipocrit trufas exact ca cazutul luxifer!


Citat:
O gramada de "martori" demonizati, care erau deja setati pe "moaste"... Hai lasa-ma cu prostiile, ca sfintii cu totul altfe.
Tu nu ma lasi in pace si minti incontinuu si ma hulesti si pe mine si pe Dumnezeu pe toate firele de discutie. Tu nu incetezi! Tu nu vrei sa crezi si te folosesti de ortodoxie ca sa distrugi ortodoxia! Esti un terorist uslamist infiltrat!

Citat:
Asta cu mirosurile este extrem de discutabila, nu cred ca toti nesimtitii si nesimtitorii au "miros duhovnicesc".
Adica numai unii vad, miros si inteleg? Ati facut din ortodoxie un club select al marilor initiati? Oricine poate deosebi insa nu toti au curajul sa spuna Adevarul.


Citat:
Bai bai demonizatule, daca tu esti demonizat evident ca mirosi demonizatii. Ca va asemanati.
Logica de balta! Martorii, sutele de mii, nu aveau niciun interes, ei au marturisit minunile si Credinta si sfintenia si cinstea Celor 7 Tr.Ap. si nicidecum cei plini de interese viclene. Au marturisit caci s-au vindecat, caci au vazut si au simtit si au vazut faptele si au simtit umilinta, vorba smerita...

Citat:
Pai va da diavolul mirosuri de nu le puteti duce..
Vorbesti prostii. Iluzii iti da tie, ca vad ca esti mare stiutor sigur de minciunile tale!

Citat:
Sunteti o gramada de demonizati acolo evident ca va mirositi unii pe altii.
Nu te cred si nu esti de crezut! Doar tragi dupa tine fraierii slabi de minte care pun botul la barfe-superstitii caci va uneste interesul corcelii credintei si al necredintei!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote