Subiect: Site
View Single Post
  #18  
Vechi 22.06.2021, 16:14:59
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Tu crezi in NIP satana de om.

Tu esti diavolul venit sa rupa si sa smulga din turma lui Hristos.

Diavolul te-a trimis pe tine nu altcineva->>> .




Ba da, e prozelitism pentru ca nu conteaza ce zici tu conteaza ce zice Sinodul.

Sinodul S-A PRONUNTAT si nu pe 2 vorbe si pe barfe.

Asa ca eat **** in alta parte.

Lasa negationstimul conspirationismul.
Nu te cred si nimeni n-ar trebui sa te creada caci minti. Nu te mai bate in piept cu sinodul, cu marii duhovnici, cu sfantul Grigorie Palamas caci nu ei mint ci tu minti si tu esti cel ce nu crezi confundandu-ma pe mine cu Ewald Frank-enstain, pe Cele 7Tr.Ap. cu sectele neoprotestante si pe Hristos-Cuvantul cu satana dovedind ca nu deosebesti glasul pastorului cu Crucea de glasul ispititorilor lumii infiltrati in ortodoxie.

Tu-ti manci stelutele. Oricat te ascunzi dupa sinod si dupa marii duhovnici tu esti orbul care nu vrea sa vada si sa auda adevarul, cel care ca strutul isi baga capul in pamant ca sa pupe acolo kurul ramelor ce se cred sefii lumii!

Deci cu cat repeti minciunile mai mult tu te dovedesti ce pui al baronului de Mieunhauzen esti, deci tu esti cel de ignorat ce nu trebuie crezut.

Cei ca parintele Cleopa sau Papacioc sau sf. Grigorie Palamas sunt impreuna cu mine si ei conosc cine este Dumnezeu si trimisul lui Dumnezeu: Hristos-Cuvantul caruia tu ii spui satana sau omul ca un habarnist si un ignorant, ca un cititor in tarot, ca un astrolog ratat, ca unul ce da in bobi, ca un lansator de barfe-superstitii-terori-hule!

Esti penibil sa vrei sa-mi dai lectii cand abea abea te exprimi si abea abea scrii romaneste cat de cat respectand regulile gramaticale.

Iti deversi pe toate firele de discutie necredinta si hulele si distrugi orice subiect pentru a mai arunca cu mocirla in Nip si in Cele 7 Tr.Ap.

Comportamentul tau extremist e antiortodox dar astazi se pare ca toate sunt pe dos, inversate, toti isi creaza o mare mandrie si o mare ”onaoare” in a lovi in Dumnezeu si in mai micii Lui.

Stii ce va uneste pe toti in lupta voastra de ”aparare” a ortodoxiei? Necredinta, minciuna si corceala cu credintele mincinoase ale lumii. Va credeti voi biserica recunoscandu-va doar pe voi ca adevar. V-ati incuiat singuri in puscaria ”pacii” fiind defapt morti de tot si ”buni” de tot, adica nemaifiind in voi lumina Duhului Sfant, sau Lumina ochilor Adevarului. Ca orbii luati bolovani in maini si nimiciti sfintii si mucenicii, alungati Trimisii ca sa va aparati pofta de lupi sefi imbracati in berbeci sefi.

Deci NU TE CRED oricat arunci in mine cu secta, satana, nebun, eretic si oricat cu trufie indemni la exclusivism!

Defapt tu nu respecti persoanele ci le calci in picioare iar un astfel de om ce se crede tank este fiu al trufiei si nicidecum nu are ceva in comun cu duhovnicia.

Nu esti de crezut deci nu te mai agita caci nu am de ce sa te cred!
Zecile si sutele de mii de martori spun ADEVARUL cand depun marturie pentru sfintenia Celor 7 Tr.Ap. si eu ma adaug lor care spun clar si sigur ca Hristos-Cuvantul scris in Cartile Albe este Domnul Iisus Hristos-Dumnezeu, Fiul lui Dumnezeu mai ales dupa faptul ca face cu Adevarat voia Tatalui: ”Mila voiesc si nu jerfe”!

Raspopituole mergi deci invata sa nu mai minti si sa faci mila caci asta te invata ortodoxia si nu sa lovesti ca nebunul in Trambite!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote