View Single Post
  #83  
Vechi 30.05.2011, 21:36:36
AdrianAamz AdrianAamz is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.02.2010
Locație: Elada / Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 523
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ilinca Vezi mesajul
Referitor la problema nr 1:As zice ca da,crestinii stiau demult aceasta stiinta,in Antichitate era cel mai mult folosita stiinta,ba dealtfel eu nu sunt o pierduta cum scriu unii ci sunt in cautarea adevarului si include stiinta in ea,nicidecum pe dumnezeu ca si crestinii stiau multa stiinta asta e altceva dar nu vi s-a fost spus asa ceva.
Pb.nr 2:Ba da,sustin asta...ma puteti contrazice?Aveti dovezi?
Pb nr 3::))Cam asta e si chestia da,este pus in apa normal ca nu adus in borcan :)) nici macar luat in mana.
Pb nr 4:Pentru ca unele dintre lumanari sunt unse cu acest fosfor la intamplare pana sa le ia oamenii
Pb. nr 7:Vedeti dumneavoastra s-or permite niste verificari dar asta este INAINTE !!!Totul este facut in mare secret,sub nici o forma nu va puteti da seama cum,nici nu va imaginati.Va recomand sa vedeti cu alti ochi aceasta asa zisa minune,si cand gasiti voi crestinii niste atei ca noi ar fi bine si necesar sa ne vorbiti altfel si sa stiti cum sa ajungeti la inima noastra caci noi nu suntem pierduti...as vrea sa va intreb oare cine e mai pierdut dintre atei si crestini?Oare cine?Si va spun asta cu tot respectul de care sunt in stare si cu toata ratiunea mea.Daca vreti sa intelegeti crestinismul ar trebui sa-i cunoasteti si pe pe atei,nu credeti?Si repet ganditi-va de 2 ori pana sa ne faceti pierduti.Oare ce stiti concret despre aceasta minune ma intreb.
P.S.Oamenii rareori observa cu adevarat lucrurile ce se afla in fata lor...LA ADEVARATUL LOR SENS daca ma intelegeti...nu trebuie sa ma ascultati,nici macar sa cititi acest mesaj din partea unei ``pierdute``dedicata stiintei,dar macar ganditi-va de 2 ori.....
Cu stima
Dar dvs. aveti dovezi pentru ce afirmati ? In afara de ipotezele de basme fantastice ale lui Erich von Daniken, aveti argumente cu adevarat pertinente ?

"Totul este facut in mare secret,sub nici o forma nu va puteti da seama cum,nici nu va imaginati."
Daca dvs. va dati seama, si stiti adevarul, poate ne destainuiti si noua ce si cum. Pana una alta, vad ca intr-adevar aveti multa imaginatie...

Eu am demontat stiintific ipoteza fosforului. Dvs. veniti doar cu ceea ce vreti sa va imaginati.

Ati luat-o pe acelasi drum ca si amicul Dumitru: "eu vreau sa fie cum vreau eu, de aceea este cum vreau eu".
Infantilism. Si teribilism.
Reply With Quote