View Single Post
  #33  
Vechi 31.03.2014, 22:05:14
ionmares ionmares is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 30.03.2014
Mesaje: 7
Red face

Citat:
În prealabil postat de Lucian008 Vezi mesajul
Si cu asta nu fac decat sa sustin ce am zis mai devreme.

Daca aveai incredere in ea si erai convins ca te iubeste nu ii citeai conversatiile.
Iti dau in sfat (o fac din prostie pentru ca nu este corect in general sa dai sfaturi, cel mult poti sa il ajuti pe om sa ia o decizie singur vorbind cu el; este prostie si pentru ca iti dau un sfat stiind prea putine; o fac din prostie pentru ca, daca nu esti un troll care se amuza si este reala situatia, oricum este inutila si pentru ca nu ai sa ma asculti), dar crede-ma ca va trece timpul si ai sa vezi ca am avut drepate. Dar o sa treaca mult pana atunci. Si totusi o fac: nu este singura fata, o sa treaca timpul si o sa iti treaca si ce simti pentru ea. Niciodata nu o sa va impacati. Uit-o si mergi mai departe. Este cea mai buna decizie. Restul este vorbareala inutila.
Mai bine ocupati timpul cu lucruri care conteaza: roaga-te, mergi la biserica, citeste, iesi cu oamenii care conteaza...
pai sincer de cand cu despartirea m-am intors cu fata spre biserica, spre dumnezeu, m-am schimbat toatal. ma duc duminicile la biserica, ma rog pentru fericire si pentru sanatate atat pentru mine cat si pentru altii. Si O SA ZICETI CA SUNT NEBUN: in fiecare seara merg la doua biserici aici in oras in curtea lor si ma rog la DUMNEZEU si la SF FECIOARA cel putin 20 de minute la fiecare biserica ca sa ii dea minte si ei sa aleagta calea cea buna sa vada cat de mult am tinut si mai tin inca la ea si sa ne uneasca destinele inapoi. Cand eram cu fata ma rugam in fiecare seara la DUMNEZEU ca sa ma casatoresc cu ea si sa fim fericiti. Am cerut-o in casatorie dar raspunsul ei era mereu acelasi: NU MA LEG LA CAP DACA NU MA DOARE SI CA PE 2 OAMENI NU II TIN LEGAT NISTE ACTE. dar preotul ce zice : NU TRAITI IN PREA CURVIE. N vroiam nunta fastuoasa, macar sa mergem la preot sa ne citeasca de sanatate si fericire pentru amandoi ca sa ne mearga bine in relatie. dar asa este in viata unde este fericire necuratul isi baga coada.
Reply With Quote