View Single Post
  #28  
Vechi 10.08.2018, 10:27:06
Ali Baba Ali Baba is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.10.2017
Mesaje: 707
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
Mare dreptate ai! Din link ai meditat-o si pe-asta(ca eu n-am gasit-o)? De aceea bolovanii cad de pe munte pe plaja, ca daca ar fi invers atunci marea(dar si bolovanii) ar face permanent "tsunami" pe munte-n sus.

Oare tu esti Bogdan, autorul articolului? Ai putea fi, caci desi numele celorlalti le scrii cu "minuscule", pe al tau il scrii cu majuscule, ca si aici, iar pe deasupra, Bogdan nu se retine sa serveasca bazaconii, adica rationamente false, cu alte cuvinte, "minciunele"(la Microgravitatia, ca mai departe n-am eu cunostinte).

I-auzi cum zice: acolo unde este gravitatie, acolo flacara se orienteaza in sus(!!!!!!- adica impotriva fortei gravitationale!!!!!), iar unde nu este "microgravitatie" flacara arde uniform, in toate directiile. Fals. Flacara se ridica in sus datorita curentului de aer cald pe care flacara il produce, iar pe statia spatiala nefiind aer cand s-a facut experimentul, flacara nu avea ce aer sa incalzeasca si ardea si radia uniform (ca aura sfintilor). Corect?
am stat o gramada sa ma uit de unde l-ai scos pe bogdan :)), pana la urma am observat. oricum, vezi ca a preluat aricolul dintr-o revista, alta-i sursa. eu ti-am pus linkul pentru ca este cea mai simpla explicatie pe care am gasit-o.

demetrius, vezi si ce scrie dragos, cu cat esti mai aproape de miezul magnetic al pamantului cu atat gravitatia este mai mare, d-aia este mai mica pe munte decat pe plaja. chestia cu flacara ma depaseste. o fi flacara violet a lu geoana! :))
__________________
Dar Duhul spune lămurit că, în vremurile din urmă, unii se vor lepăda de credință, ca să se alipească de duhuri înșelătoare și de învățăturile dracilor, abătuți de fățărnicia unor oameni care vorbesc minciuni, însemnați cu fierul roșu în însuși cugetul lor. Ei opresc căsătoria și întrebuințarea bucatelor pe care Dumnezeu le-a făcut ca să fie luate cu mulțumiri de către cei ce cred și cunosc adevărul.

Last edited by Ali Baba; 10.08.2018 at 10:35:10.
Reply With Quote