View Single Post
  #20  
Vechi 14.05.2012, 16:48:07
vasilik's Avatar
vasilik vasilik is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.02.2008
Locație: Piatra Neamt
Religia: Ortodox
Mesaje: 113
Implicit Multumesc Sfinte Nectarie, Sfantul Mucenic Efrem cel Nou, Sfantul Ioan Rusul !

Ieri, ma aflam la tara si dintr-o data m-a luat o durere ingrozitoare de cap. Desi luasem un calmant durerea nu inceta deloc. Ba din contra, ea se accentua din ce in ce mai tare, incepuse sa ma doara si ochii atat de tare incat nu ii puteam tine deschisi. Am inceput sa citesc Acatistul Sfantului Nectarie, simteam cum durerea incepea sa ma lase. Dupa ce am terminat de citit acatistul durerea iar incepuse iar eu pur si simplu nu mai suportam. Efectiv nu puteam tine capul pe umeri, il simteam greoi. Durerea se extinsese si asupra maxilarului si a nasului. Am inceput sa ma rog cu tarie Sfantului Ierarh Nectarie, Sfantului Efrem cel Nou, Sfantului Ioan Rusul, Sfintei Paraschiva, Sfantului Ierarh Nicolaie, Maicii Domnului, Sfintilor Arhangheli Mihail si Gavriil, Sfintei Xenia de Sankt Petersburg, Sfantului Mucenic Mina, Sfantului Ierarh Spiridon, Domnului Nostru Iisus Hristos, Sfantului Serafim de Sarov, Sfantului Vasile cel Mare, promitandu-le ca astazi imediat ce ajung acasa voi scrie despre ajutorul lor. Din cauza durerii foarte mari, m-am intins pe pat cu ochii inchisi am inceput sa ma rog. Durerea aceea groaznica a mai tinut vreo 10 minute si apoi m-am trezit ca efectiv nu ma mai doare nimic. Simteam ca respir prin toti porii. Vreau sa multumesc de asemenea, Sfintului Ierarh Nectarie, Sfantului Efrem cel Nou, Sfantului Ioan Rusul, Sfintei Paraschiva, Sfantului Ierarh Nicolaie, Maicii Domnului, Sfintilor Arhangheli Mihail si Gavriil, Sfintei Xenia de Sankt Petersburg, Sfantului Mucenic Mina, Sfantului Ierarh Spiridon, Domnului Nostru Iisus Hristos, Sfantului Serafim de Sarov, Sfantului Vasile cel Mare ca i-au ajutat pe parintii sa reuseasca sa treaca peste o situatie dificila. Ne-am apucat sa renovam casa de la tara si am observat ca nu ne ajung materialele de constructie si.....nici nu mai gaseam sa cumparam! Atunci m-am dus intr-o camera alaturata si fara sa ma vada nimeni am inceput sa ma rog Sfantului Nectarie, Sfantului Efrem cel Nou, Sfantului Ioan Rusul, Sfintei Paraschiva, Sfantului Ierarh Nicolaie, Maicii Domnului, Sfintilor Arhangheli Mihail si Gavriil, Sfintei Xenia de Sankt Petersburg, Sfantului Mucenic Mina, Sfantului Ierarh Spiridon, Domnului Nostru Iisus Hristos, Sfantului Serafim de Sarov, Sfantului Vasile cel Mare sa ne ajute sa gasim materialele de constructie necesare. La scurt timp, mama a primit telefon de la unchiul meu si a fost informata ca s-au gasit materialele necesare si surpriza!!! Fara sa fie planuit din timp acest lucru, am mai construit o camera in plus. Multumesc din suflet si cu toata puterea mea Sfantului Nectarie, Sfantului Efrem cel Nou, Sfantului Ioan Rusul, Sfintei Paraschiva, Sfantului Ierarh Nicolaie, Maicii Domnului, Sfintilor Arhangheli Mihail si Gavriil, Sfintei Xenia de Sankt Petersburg, Sfantului Mucenic Mina, Sfantului Ierarh Spiridon, Domnului Nostru Iisus Hristos, Sfantului Serafim de Sarov, Sfantului Vasile cel Mare.
__________________
Doamne Iisuse Hristoase, Fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma pe mine pacatoasa!
Reply With Quote