View Single Post
  #73  
Vechi 07.05.2009, 10:12:19
scrabble
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Acum c-ati luat o pauza din a ma judeca, o indeletnicire total irelevanta pentru discutia de fata, doresc sa-i multumesc lui Genony pentru ca este primul care revine cu picioarele pe pamant.

Citat:
Īn prealabil postat de Geony Vezi mesajul
Sincer , as prefera sa vada pe strada copii mei (pe care momentan nu-i am) 100 de cupluri de heterosexuali sarutandu-se , decat sa vada 1 cuplu de gay sarutandu-se... ce impact are asupra copilului cuplul gay?
Ca la TV a vazut sarutandu-se 2 oameni normali, nu l-ar sminti cu nimic nici daca iar vedea pe strada.
Eu inteleg ca ai o teama aici, dar este nefondata. Homosexualii nu devin, ci se nasc. Daca copilul tau fictiv este homosexual, nici 1000 de expuneri la saruturi heterosexuale nu-l vor "indrepta", reciproca fiind de asemenea adevarata. E o prostie treaba cu "sminteala" despre care vorbesti, creata si agitata de cei care chiar au un interes in a reglementa ce viata sexuala sa aiba alti oameni. E o sperietoare.

Tu, daca ai un copil si acesta vede un cuplu de lesbiene ca se saruta ai face mult mai bine sa-i explici ca exista oameni care sunt homosexuali si ca este ceva normal. Caz inchis, mergem mai departe. Cat crezi ca o sa-i poti tine ascuns acest fapt?

A, si inca o chestie: homosexualitatea este legala in Romania, iar sarutul pe strada este - intr-o interpretare stricta a legii - atentat la pudoare sau la bunele moravuri; doar ca nu am auzit pe nimeni sa primeasca amenda pe tema asta - si am vazut destule cupluri care stau gura-n gura peste tot: in transportul in comun, in parcuri etc. Nu putem sa judecam dupa doua standarde. Ori ii amendam pe toti cei care se saruta in public, ori ne facem ca nu vedem. Daca politia ar da amenzi numai cuplurilor homosexuale ar fi clar ca lumina zilei o masura discriminatorie si s-ar lua imediat masurile care se impun.
Reply With Quote