View Single Post
  #25  
Vechi 11.11.2011, 13:50:54
spre_rasarit spre_rasarit is offline
Banned
 
Data înregistrării: 29.08.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 544
Implicit

Am facut suficienta scoala ca sa nu cred ca bolovanul s-a facut print prin puterile lui. La inceput a fost bolovanul. Singur si cu puterile lui. Asa incepe religia evolutiei. Basme.

Pentru copiii ateisti rugaciunile catre Dumnezeu fac cele mai mari miracole.

Rugaciune ce poate fi spusa de profesorul de religie in numele copiilor ateisti sau a tuturor copiilor din clasa;

Bunule Dumnezeu. Forteaza-ma spre mantuire impreuna cu cat de multi oameni posibil. Fa-ma sa inteleg adevarul despre toate religiile asa cum este in ochii lui DUmnezeu. Arata-mi unde este religia si denominatiunea cea mai buna in ochii tai si muta-ma acolo fara durere si greutati ci cu fericire. Arata bunule Dumnezeu , in toate eternitatile, la cat de multi oameni posibil adevarul despre toate religiile asa cum il vezi tu si fa-i sa inteleaga acest adevar si muta-i in cea mai bune religie si denominatiune in ochii tai fara durere si greutati ci cu bucurie si iubire. De asemenea fa ca fiecare om sa aiva ceea ce ii trebuie in toate eternitatile. Fa ca fiecare om din orice timp sa aiva pentru toate eternitatile ceea ce stii ca are nevoie in toate eternitatile. La fel da doamne la fiecare din orice creatie , in toate eternitatile, ceea ce are nevoie. Amin

Last edited by spre_rasarit; 11.11.2011 at 14:47:24.
Reply With Quote