View Single Post
  #22  
Vechi 10.01.2011, 18:09:56
spre_rasarit spre_rasarit is offline
Banned
 
Data înregistrării: 29.08.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 544
Implicit

Roaga preotul sa vina sa-ti faca sfestanie.

Ce este sfestania? Pai este sfintirea casei. In cursul sfestaniei Dumnezeu este chemat sa sfinteasca apa si pentru ca apa la rugaciunea preotului devine sfintita, adica isi schimba miscarea moleculara si nu se mai altereaza, devenind baubila in ani, aceasta este o dovada ca Dumnezeu a venit in casa in care se face sfestania. Asta e intelesul meu. Si daca a venit Dumnezeu ingerii bolnavi bye bye si linistea ar trebui sa vina inapoi. Asta este.

Pana pe 13 ianuarie sfestania e mult mai puternica ca acum este aproape de boboteaza si vorbim de Agheasma Mare.

Mai mult roaga preotul la sfestanie sa-ti citeasca si rugaciunile de dezlegare. daca face asta orice legatura sau farmece sau mai stiu eu ce facute de acei oameni se dezleaga. Sfestania si rugaciunile de dezlegare sunt bune epntru farmece, vraji, legari, si toate relele, dezlegandu-le. Daca crezi ca cineva iti face farmece lunar, fa si tu sfestania si dezlegarile lunar sau de cate ori iti recomanda duhovnicul pana ce crezi ca cine iti face farmece s-a plictisit.
Reply With Quote