View Single Post
  #2  
Vechi 18.02.2011, 15:48:28
Just_Me Just_Me is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 17.02.2011
Mesaje: 16
Implicit

Citat:
În prealabil postat de UnBaiatCuMulteIntrebari Vezi mesajul
1. Vinerea trecuta a decedat bunica mea(Dumnezeu sa o ierte!) si mama mi-a zis ca in semn de respect sa nu ascult muzica 40 de zile(ii si acel parzanic de 40 de zile). Este un pacat daca ascult muzica in aceasta perioada?
Respectul nu tine 40 sau 100 de zile, ori este, ori nu este. Daca te-a afectat pierderea bunicii, nu cred ca vei avea chef de muzica si alte lucruri putin importante in aceasta perioada.
Citat:
În prealabil postat de UnBaiatCuMulteIntrebari Vezi mesajul
3. Sa ascult Rapp Hip Hop(nu neaparat cu injuraturii), religia crestin ortodoxa are ceva impotriva acestui gen de muzica?
Conteaza varsta pe care o ai, timpul pe care il dedici ascultarii, cat de mult iei in serios ceea ce se spune in texte etc
Citat:
În prealabil postat de UnBaiatCuMulteIntrebari Vezi mesajul
4. Pe crucea bunici mele era inscriptionat I.N.R.I.(inseamna Iisus din Nazaret rastignit in numele iudeilor?)?
INRI: IISUS NAZARINEANUL REGELE IUDEILOR. Este o traditie cu care eu nu prea sunt de acord pentru ca inscriptia respectiva a fost pusa pe crucea Mantuitorului in batjocura. Pe de alta parte, ne putem da seama ca Mantuitorul chiar era regele iudeilor, si nu numai al lor.
Citat:
În prealabil postat de UnBaiatCuMulteIntrebari Vezi mesajul
5. Este vreun pacat in rivalitatile din competitiile sportive sau ceea ce fac ultrasi pe stadioane?(Ultrasii nu huliganii ii o diferenta)?
In principiu nu
Reply With Quote