Subiect: Desanka Nicolai
View Single Post
  #52  
Vechi 31.10.2009, 19:10:30
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Intr-o carte scrisa de un medic contemporan cu Iisus (Sotirios Crotos) se spune cum veneau bolnavi si demonizati cu corabiile din Europa, cum se imbulzeau sa-L gaseasca pe Iisus Care cu un singur cuvant ii vindeca. Nu se compara bioenergia Desancai cu minunile lui Iisus. Acest medic, celebru pe vremea sa, a devenit ucenic al lui Iisus, fiind unul dintre cei saptezeci. De ce? Pentru ca pur si simplu l-a coplesit. Iisus era un medic mai aparte, un medic al sufletului in primul rand. Vindeca multi demonizati cu un singur cuvant, fara a-i tine la tratamente, fara a-i atinge. Arta Lui de a vindeca nu se putea invata in cateva sedinte de instruire. Tehnologia utilizarii energiei Reiki se invata repede. Mi-a trecut prin mana o astfel de carte si am aruncat-o la cos dupa ce m-am convins ca nu e buna.

Fiul Desankai se va putea face cunoscut in lume numai daca primeste sprijin de la satanistii americani. Sunt vremuri tulburi pentru credinta, ni se impune ecumenismul, unii preoti au intrat in masonerie, deci cine vrea sa se mantuiasca va trebui sa fie atent unde se duce atunci cand gaseste un preot mai putin devotat misiunii sale. Nu la vrajitoare si nici la Desanka!
Reply With Quote