View Single Post
  #1  
Vechi 24.08.2011, 23:57:01
speranta1970's Avatar
speranta1970 speranta1970 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.04.2009
Locație: brisbane, australia
Religia: Ortodox
Mesaje: 160
Implicit Am o tristete in suflet

Fetita mea este in clasa a 9a, si cateodata la scoli se obisnuieste ca sa fie dat copiilor o zii de scoala in care nu trebuie sa imbrace uniforma. Aceasta exceptie de la regula de obicei este insotita de o cauza: copiii duc 2 dolari , sau un dolar si doua conserve, care se vor dona pentru saraci. Pe langa aceasta mica donatie se mai mentioneaza ca tot odata copiii sa poarte ceva de o anumita culoare care sa reprezinte ceva importanta: de exemplu portocaliu sa fie pentru armonie, adica ca toata lumea sa traiasca in armonie cu fiecare indiferent de culoarea pielii, sau de nationalitate, sau de credinta, etc.

Ieri au fost anuntat la scoala fetitei ca azi vor putea sa vina iar imbracati cum doresc ei. De data aceasta cauza este pentru a sta impotriva celor care hartuiesc alte persoane prin forta fizica, sau psihica, etc ( ceea ce numeste in engleza; bullying. Apoi, profesoara care se adresa copiilor lea spus:"Va rog, va rog, sa imbracati si ceva de culoare mov, pentru a arata ca acceptati HOMOSEXUALITATEA".

Fetita mea e crescuta cu credinta si ca parinte incerc sa o educ cum pot si cum ma pricep. Si ea stie ca noi nu santem de acord cu homosexualitatea, asa cum nu santem de acord cu incestul, sau pedofilia, sau multe altele ce consideram ca sant lucruri impotriva firii.

Tristetea a venit vazand ca sa ajuns pana acolo, ca acum se infiltreaza in scoli, in sistemul de invatamant, in locul unde parintii isi trimit copiii pentru a fii educati, acolo au ajuns comunitatea homosexuala sa se infiltreze si sa educe copiii sa fie acceptati ca si entitate.Cat de jos se coboara????????????Cat de sireti pot fii???????????

Of Doamne, Dumnezeu sa ne ajute sa continuam sa ne educam copiii in ceea ce este drept.
__________________
"Vă rătăciți neștiind Scripturile, nici puterea lui Dumnezeu." (Matei, 22,29)
Reply With Quote