View Single Post
  #4  
Vechi 10.01.2010, 14:43:44
nobodyin
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de soul_alone Vezi mesajul
Am stat mult in fata calculatorului sa imi fac curaj sa scriu aceste randuri. E greu sa spui ceva ce ai pe inima dar cand nu ai cui sa ii faci aceste destainuirii parca e si mai greu sa tii in tine. Am 22 de ani si sunt studenta in an terminal.Problemele cu care ma confrunt au aparut de aproximativ 6 -7 luni. Sper ca pe acest forum sa gasesc un sfat bun, o incurajare , o vorba buna. povestea mea incepe in felul urmator: parintii mei sunt despartiti plecati peste hotare fiecare cu propria viata, iar eu am ramas in acelasi loc , loc de care ei au fugit ca sa isi refaca viata; nu de mult mi se spunea ca sunt o greseala; am aparut din greseala; tocmai de aceea legatura cu parintii mei nu este una extraordinara si ca orice adolescent singur am cautat alinare in alta parte. Si asa l-am gasit pe el. Cu toate ca exista cateva diferente intre noi, nu doar de ani ci si de felul de a gandi , religie un sentiment frumos ne-a legat inimile. La putin timp ne-am mutat impreuna, eu cum stateam singura i-am spus sa se mute la mine. A fost bine la inceput, as putea spune ca eram chiar fericita, umbrele trecutului nu mai erau prezente in mintea mea,eram linistita. Dar linistea mea nu avea sa tina mult. Au aparut certuri si apoi am descoperit ca nu era cine am crezut eu: devenise un alt fel de om (intrase intr-un anturaj care nu a facut decat sa il duca pe cele mai rele si intunecate drumuri)s-a apucat de baut, jocuri de noroc, minciuni, ascundea bani de mine,imi vorbea urat. Am vrut sa pun capat relatiei dar mi-a promis ca nu va mai face.Intradevar bautura nu s-a mai atins de ea , a fost ceva trecator cum spune si el, din cauza anturajului; cu jocurile de noroc la fel spune si nici eu nu l-am mai prins. Dar nimic nu imi garanteaza ca nu e asa. Ceea ce vazusesem la el inainte , linistea care mi-o dadea acum nu mai exista. Sunt din nou singura, imi e frica sa nu bea din nou sau sa se apuce de aparate, si sufar zi de zi. A devenit un om dur si da vina pe mine ca nu am stiut sa il tin langa mine. Doar ca acum nu mai stiu eu daca as vrea sa il mai tin langa mine, sunt atat de confuza si nici macar nu am cui sa ii spun ce si cum mi se intampla.Poate daca mama mi-ar fi acordat o farama de intelegere , as fi avut cu cine sa vorbesc, dar pt ea sunt mai importanti banii decat ce se intampla cu mine. Prin relatia asta simt ca am decazut, ca am luat-o pe un drum gresit.Daca as sti ca nu as suferi mai tare decat sufar acum as termina aceasta relatie si as lua-o de la zero. Dar inima mea nu vrea sa inteleaga, sufera si iubeste in acelasi timp. Multi ar spune ca mi-am facut-o cu mana mea si asa e...dar acum ce sa fac?? cum sa ies din acest joc al vietii??
soul alone cam trist nick-ul tau,dealtfel si povestea ta,din cate ai relatat aici toti cei de la care astepti alinare te dezamagesc,mai ales ca sint cei de la care astepti afectiune,dar in ciuda acestui fapt tu nu esti un 'suflet singur'!!!!!.De ce iti spun aceasta?Pentru simllul motiv ca exista Dumnezeu!!!problema ta este ca ai cautat alinarea la oameni,dar ei nu prea pot sa iti dea alinarea de care ai nevoie pentru ca oameni sint slabi si se lasa condusi de patimi(unii dintre ei)de aceea draga mea trebuie sa cauti alinarea in alta parte.UNDE?LA DUMNEZEU!EL este singurul care iti poate da o alinare permanenta!fa un pas spre DUMNEZEU si el va face o mie spre tine.TOT EL este cel care iti poate da si un barbat care va pune iubirea mai presus de patimi si atunci vei putea fii implinita!Cit despre prietenul tau ce pot sa iti spun,patimile care ii intuneca mintea sint greu de vindecat,daca il iubesti mult incearca sa il convingi ca doar in Biserica va gasi vindecare.neaparat trebuie sa aveti un duhovnic.Cautati si veti gasi!Domnul fie cu voi!
Reply With Quote