View Single Post
  #15  
Vechi 13.10.2008, 11:37:02
acidironic acidironic is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.09.2008
Mesaje: 49
Implicit

Citat:
În prealabil postat de alexandra28again Vezi mesajul
In cine spui tu sa credem noi?In oamenii de stiinta care isi schimba teoriile de la o zi la alta?Adica sa las cuvantul lui Dumnezeu ca sa cred in niste minti omenesti?Daca teoriile lor sunt conforme cu Biblia,atunci da.
Asa s-au batut si cu pumnul in piept ca pamantul este plat si iata ca tot Biblia a avut dreptate cand a spus ca este rotund.Adevarul va iesi la iveala,pana atunci vom fi cu totii incercati si inselati,tocmai de acesti oameni de stiinta care se cred mai presus decat Dumnezeu
Teoriile nu se schimba de la o zi la alta. Este pur si simplu o reformulare intentionat rauvoitoare astfel incat sa induca cititorul in eroare. Teoriile sufera schimbari (sau nu) in functie de dovezi, dar foarte rar se schimba pur si simplu in totalitate de la o zi la alta. Inainte sa faci astfel de afirmatii ar fi bine sa te gandesti putin la cat de multe stii tu despre teorii si abia dupa ce ajungi la concluzia ca stii destul de multe sa-ti permiti o astfel de parere.
Cat despre Biblie am o intrebare de bun simt zic eu. Daca in Biblie este scris marele adevar de ce a fost judecat Galilei de inchizitie cand spunea ca Pamantul nu este in centrul sistemului solar?
Reply With Quote