View Single Post
  #24  
Vechi 26.08.2011, 13:38:46
Patrie si Credinta's Avatar
Patrie si Credinta Patrie si Credinta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.05.2011
Locație: Ploiesti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.536
Send a message via Skype™ to Patrie si Credinta
Thumbs up

Citat:
În prealabil postat de Mia Mia Vezi mesajul
Discutam zilele trecute cu cativa cunoscuti despre fetele zilelor noastre si am realizat ca eu sunt putin in urma cu "evolutia fetelor" ; cativa dintre partenerii de dialog mi-au adus o gramada de argumente ca fetele cuminti nu mai sunt la moda; fata zilelor noastre trebuie sa arate bine in primul rand, sa conduca o masina, sa iasa la bere/pe stadion si sa stie sa invarta mintea baietilor, nu mai conteaza partea spirituala in secolul acesta- chiar asa o fi? fetele cuminti sunt plicticoase si nu mai sunt la moda? atunci cum ramane cu baietii care isi doresc sa intemeieze totusi o familie crestina in adevaratul sens al cuvantului? sau nu mai exista baieti care vor fete cuminti...refuz sa cred asta; voi,cei mai cu experienta de viata ce credeti?
acum,lasand la o parte toata faza cu placutul fata de Dumnezeu/lume,eu cred ca nu e vorba de moda,ci de durabilitate.Vrei o fata de unica folosinta,de one night stand?Ia una d-asta.Daca vrei sa fii dedicat cand esti cu cineva ia o fata normala la cap.Singurul motiv pentru care fetele astea sunt cautate e sunt acesibile si intersanjabile,deseori de baieti la fel de neanthertalieni si superficiali(uitandu-te pe imaginea de ansamblu nu este mai cautat acest gen de fete,doar se schimba intre ele).Eu personal consider o fata cuminte ca fiind foarte atragatoare.Are un sarm care o face foarte atragatoare si simpatica
__________________
Every point of view is useful, even those that are wrong - if we can judge why a wrong view was accepted.
Reply With Quote