View Single Post
  #27  
Vechi 01.02.2011, 01:18:12
ro_vtim ro_vtim is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 24.03.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 4
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoradoi Vezi mesajul
O mare pierdere pentru noi!Dumnezeu sa-l aseze in rindul Sfintilor SAI,pe IPS Bartolomeu!
Asemeni si pe parintele NICODIM BUJOR (cel care a scris Ac Sf Calinic de la Cernica)! Pr Nicodim a trecut la Domnul ,aseara.Acum,cind scriu are loc priveghere,la Mrea Cernica.Miine ,1 febr 2011,la ora 11 va avea loc Slujba de inmormintare .Nepermis de grabnic...Nici 10% dintre ucenicii sai,nu vor avea timpul necesar ca sa afle vestea ,si deja parintele va fi inmormintat(?!)
Si inmormantarea Parintelui Arhimandrit Ioan Iovan de la Manastirea Recea s-a petrecut foarte repede si fara sa fie anuntata, dar , multumesc Lui Dumnezeu, ca eu care l-am iubit, si il iubesc in continuare foarte mult pe parintele am ajuns sa imi iau ramas bun de la la Sfintia Sa.
Din aceasta cauza am nadejde ca si cei care il iubesc si pretuiesc pe Parintele Nicodim Bujor vor ajunge la timp pentru a-l petrece pe "ultimul drum".
Dumnezeu sa va ajute sa ajundeti la timp la inmormantarea duhovnicului vostru, indurerati ucenici ai Parintelui Nicodim. Amin.