View Single Post
  #193  
Vechi 21.09.2011, 18:59:26
MariS_'s Avatar
MariS_ MariS_ is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.10.2009
Locație: Religie: creștin
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Implicit

Userul neica-nimeni sigur ne urmareste din umbra, poate ne citeste si parintele Gheorghe cel adevarat. Eu tot cred ca n-a fost parintele autorul ultimelor mesaje, ci neica-nimeni si ca acesta i-a furat identitatea acum, dupa ce parintele si-a sters contul. Astept confirmarea si ma rog pentru parintele sa fie asa. N-as putea sa cred ca a folosit dubla identitate. Poate cineva e chiar din Constanta si il cunoaste personal, il rog sa dea o fuga pana la parintele, sau daca cumva parintele ne citeste, il rugam sa intervina si sa lamureasca problema. Sau sa dea un telefon la o persoana de incredere, Cristiboss, de exemplu, sau cine crede dansul ca e de incredere si acea persoana sa ne anunte. Trebuie lamurita problema fiindca altfel oricine se poate da drept altcineva si produce dezbinari si ura. Ori cel ce lucreaza asa e altul decat Domnul Hristos. Sper sa se lamureasca toata tevatura.
Har, smerenie si jertfa de sine.
__________________
Făcutu-ți-s-a ocara ca și lauda, paguba precum câștigul și străinul ca fratele?
Cum nu înțelegeți că nu despre pâini v-am zis? Ci feriți-vă de aluatul fariseilor și al saducheilor! (Matei 16:11)
Omul deține atâta Adevăr câtă Iubire dăruie.