View Single Post
  #8  
Vechi 21.12.2008, 22:44:04
schimnic schimnic is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 20.12.2008
Mesaje: 15
Implicit

Citat:
În prealabil postat de sofiaiuga Vezi mesajul
CEI CARE SE INTREABA CARE ESTE BISERICA ADEVARATA TRE SA CITESCA VERSETUL DIN NOUL TESTAMENT CARE SPUNE:[COLOR=blue]Spre sfirsitul vremurilor vor aparea hristosi mincinosi care vor spune la noi este Hristos ,DAR VOI SA NU VA DUCETI.adevarul nu este relativ ci este ABSOLUT,si este o persoana-IISUS HRISTOS.[COLOR=black]Cei care cred altfel sint batuti de vintul ispitelor si fac parte din categoria celor care [/COLOR][COLOR=red]SI-AU CLADIT CASA PE NISIP [adica nu pe credinta adevarata],SI VONTURILE SI VALURILE O VOR DARIMA.[/COLOR][COLOR=black]ESTE DECI IN JOC CASA SUFLETULUI TAU!!MARE ATENTIE ACI SI DOMNUL SA TE LUMINEZE![/COLOR][/COLOR]
cred ca ai inteles gresit mesajul meu....afirmatia nu se referea doar la cladirea in sine ci la Biserica duhovniceasca Ortodoxa la invatatura ei....in fine eu vorbesc eu inteleg.....stim cu totii ca Biserica este in trupul nostru ...dar degeaba ar fi daca am avea invatatura gresita exemplu secantii fara sfintele Taine fara Sfanta Traditie fara Sfinti fara cinstirea Maicii Domnului....intelegi acum?
__________________
Doamne Iisuse Hristoase Fiul Lui Dumnezeu miluieste-ma pe mine pacatosul...!!!
Reply With Quote