View Single Post
  #60  
Vechi 08.02.2022, 12:14:36
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.277
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Petru7 Vezi mesajul
Știu povestea dar tot judecând nu ești iedul cel mic care a scăpat cu viață ci ești scufița roșie, comunistă, care aduci și dai de mâncare lupilor și caprelor din sufletul tău crezand că e bunica! Nu vrei să ști ce faci, că e rău ci tot întrebi, de ce are bunica ghiare, de ce are botul așa de lung, de ce are coadă, de ce are blană, de ce are gura și limba așa de mare și nu vrei să-ți dai seama nici cum că ești auto-țepuit nici măcar atunci când vezi că nu e bunica, că nu e bunica fiara aia care te-a învățat să îți pemiți să judeci și să lovești ca lumea ci e lumea rea și tu judecând ca ea nu vrei să ști că faci rău vrând sa te dai mare, așa de mare ca vânătorul. Iar vânătorul nu era om bun ca în poveste așa cum crezi tu ci era cel rău care-i pușcă și-i mancă pe toți la frigare și e demonul care o sacrifica pe scufiță pe altarul cunoașteri pacatelor făcând-o țintă de antrenament.

Deci fă o coroborare între povești ca să nu mai judeci, să nu mai desfrânezi judecând. Dar ai dreptate, ce-mi pasă mie? Ce mă privește pe mine ce va fi cu tine? Griji lumești deșarte, ipocrism. Să te ajute Dumnezeu să judeci și să nu cazi în judecată! Nu știu dacă se poate. Însă știu că:

”Cu ce măsură măsori cu aia vei fi măsurat și cu ce judecată judeci cu aia vei fi judecat!” Vine Credința și arunci vina pe alții văzând că orbești și piei în măsurătorile și judecățile tale în care se cuvine să ți se aplice și ție!

Decât s-o judec pe Petra prefer s-o apăr. Decât să mint despre alții prefer să spun adevărul despre mine. Iartă-mă că sunt păcătos. Iartă-mă dacă apărarea mea te duce în ispită!
Nu pe mine ma duci in ispita. Io stiu ce spun. ”Cine duce pe altii in ispita va fi dus in ispita.”

Sa te ierte cei ce o confunda pe Petra cu @Petru7 vrand sa se relaxeze mai usor!

(Fii linistit, io-s mai pacatos ca tine.)
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 08.02.2022 at 12:17:40.
Reply With Quote