Subiect: Sunt singura!
View Single Post
  #4  
Vechi 06.05.2014, 00:15:34
Andreea25 Andreea25 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 08.09.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 3
Implicit nu esti singura...

Draga prietena (iarta-ma ca iti spun asa, desi nu te cunosc),
mesajul tau m-a emotionat profund intrucat stiu, intrucatva, prin ce treci. Si eu am asteptat ani multi pana sa ma casatoresc, si am facut-o dupa 30 ani... Nu imi doream foarte mult sa ma casatoresc, chiar dimpotriva, dar asa a aranjat Dumnezeu. Din mesajul tau vad ca esti profund credincioasa, frumoasa si ai o cumintenie pe care, la momentul potrivit, ti-o va aprecia Printul inimii tale, care va fi un print in carne si oase, cat se poate de real. Cand nu se potriveste gandul sau dorinta noastra cu ceea ce ni se intampla in realitate, poate nu este timpul sa se intrupeze acea dorinta, si mai trebuie sa asteptam. Eu spun sa nu iti pierzi credinta, nici nadejdea si, mai ales, sa nu pleci inima si fruntea ta la ce ti se spune din anturaj. Nu e cinstit sa spui asemenea lucruri cuiva si cei care o fac, de cele mai multe ori, nu au ei insisi casnicii prea frumoase. Eu am asteptat ani multi, crezand ceva si Dumnezeu mi-a randuit cu totul altceva, dar atata implinire este in ceea ce a dat Dumnezeu, incat e minunat! Cand va veni acel moment, acea persoana, vei sti cu toata inima ca doresti sa iti petreci viata cu ea, in mod simplu si natural. Stiu ca e usor de spus si mai greu de infruntat aceste dureri, dar eu sunt sigura ca sangerarea inimii tale e cea mai mare rugaciune. Ceea ce mai poti face, concret, este sa te rogi Maicii Domnului sa iti randuiasca ce e mai bine pentru tine, sa mergi la biserica, sa faci bine cat poti, sa fii deschisa si naturala cu toti cei din jur si sa vorbesti, neaparat, cu duhovnicul tau. El iti va da cele mai bune sfaturi. Si fii linistita ca tot ce ai putut face ai facut! Si Dumnezeu va face la randul Sau, numai sa fii deschisa la orice vei primi de la El. Ai doar incredere! Mie, cel putin, mi-ai inspirat multa incredere desi nu te-am cunoscut.