View Single Post
  #7  
Vechi 25.09.2023, 20:48:58
Adr.iu91's Avatar
Adr.iu91 Adr.iu91 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.03.2021
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 400
Implicit

Citat:
În prealabil postat de RappY Vezi mesajul
La Trinitas TV se da de multe ori muzica clasica si sunt adesea amintiti compozitori clasici romani, deci ce ar insemna sa acceptam aceasta concuzie? Ca Trinitas TV face lucrare satanica? Astea-s lucruri schismatice, iar dezbinarea e de la Necuratul.
Deci, articolul nu e adevarat dupa parerea ta?


Citat:
În prealabil postat de RappY Vezi mesajul
Eh, aici nu stiu daca nu mergi tu prea departe. Doar n-o fi muzica clasica mai curata ca muzica bisericeasca? Trebuie sa fim cu masura sa nu confundam cele sfinte cu cele lumesti.
Aici am facut comparatie cu alte genuri muzicale facute de oameni, cand am scris asta, la asta m-am gândit.

Muzica clasică >> Muzica Traditională Populară din fiecare tară a lumii >> Muzică Usoară

Cam aici m-a dus gându când am scris. Este clar că muzica la voce nu o poate întrece nimeni, dar asa o numesc tot eu muzica "clasică", adică nu are tentă de dans. Muzica clasică, opera, bizantină/catolică, nu se dansează, ci se simte.
__________________
"Not all those who wander are lost. All we have to do is decide what to do with the time that is given to us.
It is the small things, everyday deeds of ordinary folk that keeps the darkness at bay, simple acts of love and kindness."

Last edited by Adr.iu91; 25.09.2023 at 20:51:28.
Reply With Quote