View Single Post
  #6  
Vechi 06.03.2013, 21:59:06
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

De ce pune atata accent pe morti?Adica DA,trebuie sa ii POMENIM,trebuie sa NE ADUCEM AMINTE DE EI dar nu sa ne dam tot din casa ca sa pomenim mortii.E MAI BINE DACA FACE POMANA UNOR VII,unor copii amarati,unoi oameni cu nevoi mari decat la morti.Zic inca odata ca mortii trebuie pretuiti si pomeniti dar nici chiar asa.Parerea mea.
Sfatul meu este sa vorbesti cu ea calm si intelegator si sa ii explici ce am zis.Nu e normal sa va lase pe voi fara mancare si sa dea tot din casa pentru morti,de pomana etc.
Fa-o sa inteleaga ca nu asta e scopul Mantuitorului Iisus Hristos,nu asta ne-a cerut El nu asta vrea El de la noi,El vrea sa ne iubim unii pe altii,sa ne pretuim ,sa facem MILOSTENIE dar nu sa ne lasam pe noi INFOMETATI!REPET MAI BINE SA FACA MILOSTENIE UNOR VII!E MAI MARE PRET!Si Hristos apreciaza mai muuuult asta!
Sfatuieste-o exact cum am zis.Vorbeste si cu preotul duhovnic sau un parinte oarecare si cere-i parerea si invat-o ADEVARATUL SCOP AL CREDINTEI SI AL MANTUITORULUI IISUS HRISTOS!Doamne ajuta!
Reply With Quote