View Single Post
  #43  
Vechi 07.03.2013, 20:58:02
ellami ellami is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 24.01.2013
Mesaje: 24
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Nu cred ca este necesar sa continui cu lista cu detalii picante despre caracterul/activitatile bunicii tale.

Daca este un caz real, e destul declar ce trebuie facut (daca nu e, povestea cu intamplari buclucase poate sa continue dar nu o sa convinga).

In orice caz, scurt si la obiect.

Problema are o singura solutie.

Trebuie sa va mutati de acolo.

Stiu, nu sunt suficienti bani, etc.

Dar la ce pagube zici ca face in casa, eu cred ca iti scoti lejer banii de chirie daca te muti.
Eventual poti cauta sa te muti impreuna cu o alta fata si sa impartiti costurile.

Chiar si daca te muti intr-o zona nu tocmai ok, conditii modeste, fara TV, internet si maninci doar paine cu ulei - si tot este mai bine decat ce descrii tu.

Bunica sunt sigur ca se va descurca si in lipsa voastra.
In felul acesta va deveni poate si mai responsabila, deci ii faci un bine.

Buna si rugaciunea, dar e ca si credinta - fara fapte moarta este.

Sfarsitul povestii.


bun am inteles ce spui. adica sa platesc 2 chirii. una in care sa stea mamaia si una in care sa stau eu. Te rog eu mult daca gasesti o casa la 2000 de euro sa ma contactezi in privat si ma duc sa o cumpar. Atatia bani ne-au ramas. pentru ca am vandut casa cu 13.000 de euro ca sa nu ne ia banca pe 3000 de euro cat mai era de achitat. Din care , pe acte pentru ipoteca am dat cam 4000 de euro, pentru ca am avut si succesiune de facut, alti bani alta distractie, pentru ca am platit toate datoriile, pentru ca noi ne-am imprumutat sa ii facem lui tata parastas, pentru ca murind in casa, au venit cei de la politie, au facut ancheta, l-au dus la morga unde am platit 6 milioane la medicul legist... pentru ca tot ce ne-am permis a fost sa inchiriem! Dar tu , poate la tine in oras, tara ta gasesti o casuta la 2000 de euro. Zic...
Reply With Quote