View Single Post
  #52  
Vechi 09.06.2011, 20:39:44
Lilith23
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de guardian knight Vezi mesajul
Tatuajul e simbolul apartenentei la o organizatie sau confrerie,si implicit dovada devotamentului pana la moarte fata de regulamentul si legile acelei organizatii !
Tatuatul devinde corp si suflet, organizatia !
La fel cum nu se mai poate sterge, acest angajament facut pe propriul corp,insaemna o aservire totala fata de idealurile organizatiei respective,pe viata !

Exemplele concrete sunt diverse :
- membrii confreriei criminale fasciste SS, aveau drept legamant de fratie un tatuaj cu insemenele organizatiei si cu cuvintele : "unsere eure ist ehre",adica, "mandria noastra se numeste fidelitate"
-puscariasii afiliati bandelor criminale au si ei insemne tatuate distinctive de apartenenta si devotament pana la moarte fata de organizatie si lideri !

Cum ar putea un crestin sa-si profaneze corpul cu aceste simboluri ale aservirii fata de organizatii facute de oameni ???
Aceste insemne oculte ale satanei, ar trebui sa stea departe de un crestin cu capu pe umeri !

1. Tatuajele nu mai sunt de mult folosite doar în scopuri religioase (cum erau și mai sunt folosite de păgâni) sau de apartenență la cine știe ce organizații. Tatuajele au ajuns să fie realizate în scop estetic sau pentru a marca un eveniment, un moment important din viața cuiva. De exemplu, eu am un tatuaj în memoria unui văr ucis. Care e acolo să-mi amintească mereu de faptul că viața e scurtă și trebuie trăită intens. Nu e un simbol de aservire a nimănui. Și nici însemne oculte nu sunt (deși pot fi, dacă alegi să-ți tatuezi cine știe ce simboluri stupide).

2. Pot fi șterse cu laser. E o procedură scumpă, dureroasă și lasă o cicatrice, proporțională cu mărimea tatuajului înlăturat.
Reply With Quote