View Single Post
  #6  
Vechi 29.07.2014, 10:20:53
anonima17 anonima17 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 11.05.2014
Mesaje: 18
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mihnea Dragomir Vezi mesajul
Nu poate omul sa cada cat poate Dumnezeu sa ierte. Cat de rau ati cazut ? L-ati renegat pe Dumnezeu ? Petru a facut-o. De trei ori. Si totusi, Dumnezeu l-a iertat si l-a facut verhovnicul apostolilor, lui spunandu-i "Paste oile Mele!"

Ori, poate ca ati crezut ca Iisus a avut o existenta istorica, dar ati crezut si ati afirmat ca nu credeti ca a inviat ? Toma a facut-o. Si, totusi, Dumnezeu l-a iertat si lui i-a spus: "Fericiti cei ce nu vad, si cred!".

Ori, poate, ati omorat oameni din ura fata de Cristos? Ei bine, Pavel a facut-o. Si totusi, Dumnezeu l-a iertat si lui i-a spus: "Greu iti este sa dai cu piciorul in tepuse!".



Exista. Dar e una singura. Se numeste "Sfanta Spovada". Nu va faceti iluzii, cautand leacuri parelnice. Numai in Sacramentul Penitentei va veti gasi impacarea cu Dumnezeu. Si apoi, numai in Sfanta Euharistie veti gasi calea de a va lasa condusa de El pentru totdeauna.

Asa sa va ajute Dumnezeu!
Multumesc mult pt ca ma ajutati, sincer nu am ucis pe nimeni si nici nu l-am renegat pe Dumnezeu...poate prin lipsa mea de afectiune si pasare fata de El si prin pacatele mele l-am renegat, dar eu am stiut, stiu si voi sti ca Dumnezeu exista si nu as putea sa spun ca nu exista...Doar ca m-am indepartat atat de mult si sper ca spovedindu-ma sa ma ierte...
Reply With Quote