View Single Post
  #15  
Vechi 14.09.2011, 22:43:22
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de mmmadaaa Vezi mesajul
Prin aceste petitii comunicam guvernantilor vointa noastra vizavi de diverse subiecte.
Aceasta petitie va fi inmanata in parlament deputatilor cat de curand pentru ca urmeaza sa se voteze controversata lege a minelor. De asemenea ministrul mediului care ar urma sa acorde sau nu avizul pentru acest proiect, este informat despre aceasta petitie.

A semna o petitie este minimul pe care il poate face o persoana.
Pe langa petitii, noi am participat si alte actiuni: mitinguri, flash-moburi etc.
O alta initiativa deosebita ii apartine lui Florin Suciu, poti sa citesti mai multe aici:

http://www.ghidulbacaului.ro/marsul-...ul-presedinte/

Fiecare este liber sa se implice dupa cum crede de cuviinta...

Iar legat de efect:Uneori petitiile au efect, uneori nu ... in cazul pasapoartelor si prostitutiei insa au avut. Datorita oamenilor care s-au implicat prostitutia nu este inca legalizata si orice cetatean are posibilitatea sa isi faca pasaport temporar ( 1 an ) fara cip.

Si chiar daca nu ar fi avut nici un efect, esecul nu ar trebui sa demoralizeze un crestin care este dator sa lupte pentru lucrurile in care crede.
Sunt deceptionata, cat deputin conteza omul si parerea lui. Am asteptat altceva de la democratie.
Pot sa semnez si o suta de petitii, daca vad ca acest lucru are efect; dar nu mai semnez nici o petitie, daca totul este doar formal, deci inutil.
Din cate stiu s-a legalizat prostitutia; iar pasaportul temporar e doar o proba de rabdare, caci cel in cauza va obosi la un moment dat sa tot plateasca taxa anual, si ori va renunta de tot la pasaport, ori va accepta pasaportul cu cip. Ce rezolvare e aceasta?

Vreti semnatura? Vreau si eu o rezolvare la o petitie!
Nu vedeti ca nimeni nu ia in seama aceste petitii?!?
Asta nu inseamna ca sunt indiferenta la problemele ridicate.
Reply With Quote