Subiect: Postul negru
View Single Post
  #405  
Vechi 27.04.2016, 09:39:11
RedRose's Avatar
RedRose RedRose is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.09.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 247
Implicit

Am citit cu interes topicul dvs Dl.Florin...postul negru pe o perioada cat mai indelungata se pare ca nu aduce decat beneficii..Si eu sunt tentata sa-l incerc....
Ce parere aveti despre persoanele care fac sport si care ar vrea sa tina?Eu sunt un pic mai tematoare in aceasta privinta pentru ca ultima oara mi-a fost rau la sala..E vb de prima saptamana a Postului Mare, cand am incercat sa tin postul ca la carte...Recunosc ca si programul meu de exercitii este destul de complex si solicitant,dar lipsa alimentatiei si mai ales a hidratarii si-a spus clar cuvantul...Mai precis, dupa ce facusem 45 min de alergat banda si vreo 50 flotari inainte, am lesinat efectiv.Bineinteles ca au intrat toti in panica pe la sala si erau sa cheme ambulanta...:) De cati ani merg la sala, aia a fost prima si sa speram ultima oara..De prisos sa va mai spun ca de cand am avut episodul acela, instructorul la sala m-a pus sa semnez o declaratie pe proprie raspundere ca daca mi se intampla ceva la sala , ei sunt exonerati de orice si ca eu ma declar clinic sanatoasa si apta pt efort fizic...bla bla bla..:) Aaa si da..ori sa mananc cum trebuie(adica proteine, carne, lapte, etc) ori sa-mi cumpar suplimente proteice pt sportivi..
Nu sunt o persoana nici supraponderala, nici subponderala..la 1m 73 cantaresc 50 si ceva de kg si niciodata n-am avut probleme la sala cu alimentatia mea lacto-ovo-vegetariana..
Dar intr-adevar postul negru e cu totul alta mancare de peste...:)
__________________
Pentru un om cu picioarele goale, fericirea e o pereche de pantofi.Pentru un om care poarta pantofi vechi,fericirea este o pereche de pantofi noi,iar pentru omul care nu are picioare,fericirea este sa mearga descult.
Masoara fericirea cu ceea ce ai,nu cu ceea ce-ti lipseste!
Reply With Quote