View Single Post
  #19  
Vechi 28.06.2010, 13:34:43
cherub cherub is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 422
Implicit bis. din zona P-ta Unirii, la care se fac masluri

Citat:
În prealabil postat de kream10 Vezi mesajul
Buna,

Poate sa-mi spuna cineva cum pot ajunge la aceasta biserica? eu vin de la P-ta Unirii si nu stiu cum sa ajung la aceasta biserica. Am inteles ca martea de la ora 17 se face sfantul maslu cu mai multi preoti si as vrea sa merg. Multumesc!
Pai si pe la P-ta Unirii sunt atatea biserici la care se fac slujbe de masluri cu mai multi preoti. Ar fi man. Antim, unde se fac miercurea si vinerea dimineata, dupa Sf. Liturghie, iar nu departe de ea, inca o alta bis. de cartier, Sf. Ilie, unde, iarasi, in fiecare vineri seara are loc slujba de maslu cu mai multi preoti. Sau Patriarhia, unde, la fel, miercurea si vierea, dupa Sf. Liturghie, se face si maslu. Sau man. Radu Voda, sau bis. Sf. Spiridon Nou (situata in spatele micului hotel Horoscop). Sau bis. Sf. Ioan Botezatorul (situata printre blocuri/cladiri, chiar langa intersectia mare, cum se merge dinspre P-ta Unirii inspre Sf. Gheorghe, zona Universitate). Sau bis. Sf. Antonie Cel Mare, in plin centru istoric, la Curtea Veche. Sau bis. Zlatari, pe Calea Victoriei etc.
Reply With Quote