View Single Post
  #580  
Vechi 08.02.2017, 19:12:52
nouneim nouneim is offline
Member
 
Data înregistrării: 02.02.2017
Mesaje: 38
Implicit

Sofia,

"Faptul ca la noi reprezentatii BOR au semnat ca sunt de accord cu aceste erezii ne aduce pe noi credinciosii din biserica ortodoxa romana mintuitoare in biserica ecumenista ,adica nemintuitoare."

Bun.In cazul acesta ce facem?Unde mergem?Unde ma duc?Poate in orasul in care locuiesc nu gasesc Biserica unde nu se pomeneste ierarhul.Ce fac?Mai am scapare?Cum gasesc o Biserica unde nu se pomeneste ierarhul?Cum pot afla aceasta?Oare asta vrea Domnul?sa ne duca la pierire,din moment ce din Biserica Ortodoxa am ajuns Biserica Ecumenista?Ma intreb,oare la aceasta se sfatuia Sfanta Treime cand sa il faca pe om?fiind Atotstiitor,stiind ca se va ajunge aici,ce ar fi spus:bun asta este,romanii nu se mai mantuiesc incepand cu acel Sinod,doar cei care merg la Biserica unde nu se pomeneste ierarhul.A spus Gheron Gavriil,de ce ?ca scrie pe un site?eu nu l-am auzit sa spuna asa ceva.

In plus,dau un exemplu:sa zicem ca un catolic,penticostal,etc.eretic s-a nascut in acea invatatura si traieste intr-o zona unde nu are acces la informatie cum avem noi,sta intr-o coliba la marginea muntilor,nu stie mai nimeni de el.El cand moare se duce in iad ptr ca nu a stiut de ortodoxie sau de Sinod,dar a crezut in Ziditor?sau altfel spus,asta a vrut Domnul,sa il trimita in iad fara a mai avea liberul arbitru?ptr ca din moment ce s-a nascut eretic si a trait in erezie,dupa cum se afirma se duce in iad

Last edited by nouneim; 08.02.2017 at 19:34:56.
Reply With Quote