View Single Post
  #28  
Vechi 05.07.2023, 22:21:56
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.030
Implicit

Citat:
În prealabil postat de David_1859 Vezi mesajul
Și-atunci de ce nu s-a limitat la așa-zisele lui conferințe?
De ce l-au pus păcatele să se asocieze cu imaginea lui Iohannis și să facă astfel de declarații referitor la Iohannis? Dacă personajul chiar nu pricepe că singur s-a discreditat, atunci chiar are probleme.
Lasă că o să revin eu cu privire la Iohannis numai să dau câteva exemple, ca să vadă și alții, că poate au uitat sau nu știu, față de cine și-a exprimat „părintele” admirația.
Depinde când și-a exprimat admirația, eu cred că e post electoral 2014, nu ante-electoral, nu a influențat cu nimic campania în timp ce de ex față de celălalt contra-candidat au fost diferite înregistrări cu îndemnuri ale unor clerici să fie votat în timpul celor două săptămâni dinaintea turului 2.

Pe la începutul lui 2015, Iohaos, avea o cotă foarte mare de popularitate, după care s-a prăbușit, să-l acuz pe pr Necula că el e pro Iohannis când vreo 13 milioane de români s-au păcălit în 2014 și încă 9 mil în 2019, mi se pare prea mult, chiar și eu am greșit când am votat atunci, mai degrabă credeam că Ponta o să bage lumea la pușcărie, cum poate ar face și Koeveși un regim excesiv de punitiv, în care oricine poate intra la pușcărie dacă există un ordin sau vreun judecător chitit să dea sentințe maximale.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 05.07.2023 at 22:27:23.
Reply With Quote