View Single Post
  #1  
Vechi 28.06.2022, 20:56:05
tigeratlantic9's Avatar
tigeratlantic9 tigeratlantic9 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 162
Implicit Cum pot sa fac legământ cu Domnul Iisus ?Cum "sa mă nasc din nou"?

Cum pot sa fac legământ cu Domnul Iisus?Cum mă pot naște a doua oară?(nașterea din nou de n apa se din Duh din Biblie)
Vreau sa fiu un om nou,total schimbat în bine,pe cât pot eu in limitele bolii de care sufăr.
Am făcut de atâtea ori rugăciunea păcătosului dar degeaba,totuși sunt atras de Dumnezeu,se pare că El mă atrage și a fost langa mine mereu,m-a ajutat un pericole când eu nu mi-am dat seama,poate că boala asta e o modalitate de a îmi plati păcatele sau curata destinul,nu știu.Iar faptul că a apărut un prediabet avansat mi-a dat mai multă ambiție sa lupt,sa sper,sa cred și să mă apropii mai mult de Dumnezeu.Vreau sa am o relație cu Dumnezeu dar nu prin biserica că pe mine nu mă lăsa sănătatea psihică sa mă duc acolo însă știu că Dumnezeu e pretutindeni și am *arme duhovnicești" și acasă,cărți,mir,icoane,candela,slujbe audio sau video,cântări creștine neoprotestante că tare mă mai linistesc și acestea mult și îmi dau bucurie și alinare.
Momentan nu prea pot merge in locuri aglomerate și biserica iar psihiatrul și-a dat seama de asta insa vreau mult sa mă apropii de Dumnezeu cu toată ființa mea ,sa ii fie copil și rob lui Iisus Hristos căruia îi apreciez viața și învățăturile mult dar consider că deoarece Dumnezeu e pretutindeni și peste tot îl pot găsi și fără biserică ca loc si instituție deocamdata
Rugati-va va rog pentru mine ,că Dumnezeu sa vina sa îmi curateasxa inima păcătoasă,sa îmi dea har și să locuiască în ea
Amin!
Mulțumesc mult!
Reply With Quote