View Single Post
  #42  
Vechi 28.12.2021, 15:45:33
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Precis or sa zica ca intentionat vreau sa-mi bat joc de un ortodox de al nostru ajuns mare sef de guvern.

Ma fratilor, da, ce sa fac, cum sa reactionez, la asa declaratie:

"Vom continua să avem discuții aplicate vizavi de implementarea PNRR. Este cel mai mare plan de relansare post-pandemică. Vom avea proiecte în valoare de 30 de miliarde de euro. Voi discuta cu miniștri pentru a accelera măsurile și a atinge toate jaloanele", a declarat Nicolae Ciucă.

Probabil a vrut sa zica relansare economica post-pandemica ca sa atingem toate obiectivele nu jaloanele, ca daca se crede intro masina de curse asta inseamna ca pilotul e fara permis si atinge (doboara) nu numai la examen toate jaloanele sau daca se inchipuia intrun transportor blindat ce facea slalom printre mine, atingerea jaloanelor este echivalenta cu auto-detonarea la fiecare curba si chiar daca te-ai baza pe blindajul credintei asta seamana mai mult a heirupism, a iresponsabilitate ca sa nu zic ceva mai trist.

Nu-s contra, nu-l critic, tiu cu el ca-i de-al nostru dar nu pot sa ma abtzin sa nu ma umfle rasu cand sesizez astfel de ordine militaresti dupa ce impreuna cu tzara am dat iata militaria jos din pod ca altfel nu se mai poate.

Deci da, accelerati si luati toate masurile necesare dar va rog nu ne calcati ca orbii cu tancul ca pe jaloane confundandu-ne cu vandalii ca s-ar putea sa nu se stie!!!


Auzi la el, pentru relansare post-pandemică atingeti toate jaloanele ... mi-e sa nu o ia pe urmele doamnei premier ajunsa mare consiliera la BNR
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 28.12.2021 at 15:49:14.
Reply With Quote