View Single Post
  #10  
Vechi 27.08.2010, 14:53:46
haitchi haitchi is offline
Member
 
Data înregistrării: 25.06.2010
Mesaje: 94
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Crestin_Simona Vezi mesajul
Adica parerile personele sunt competenta in persoana (desi habar nu ai poate de la cine vine aceasta parere) iar parerea unei persoane avizate este o dezbatere dupa ureche?
Daca, doamne fereste mi se pune un diagnostic din acesta iti spun ca NU fug la medicina aleopata sa cersesc inca 3 luni de viata!!!
Am fost diagnosticata cu alta boala, nu asa ucigatoare ca aceasta, dar care in mod normal este de durata lunga, imprevizibila aparent fara vindecare.
Ei, ca atare sti ce am facut dupa doar 3 zile de internare? Am dat fuguta la toti cunoscutii mei si le-am cerut iertare pentru tot ce le-am facut in aceasta viata, am tinut postul Sf.Fecioare Maria (asa s-a intamplat sa se nimereasca) timp in care am spus zilnic paraclisul. Am fost la spovedit si impartasit de mai multe ori si m-am dus periodic la maslu.
Dar unul din ,,castigurile'' mari a fost ca am lecturat din vietile Sf.Parinti ai ortodoxiei SI AM INTELES de ce vine boala si ca de fapt ea este un mare ajutor - fapt trait de mine personal.
Am inteles unde greseam inainte de acest moment si Ii multumesc lui Dumnezeu ca ca m-a smerit. Ca m-a adus din nesanatate in sanatate, asa paradoxal cum pare la prima vedere aceasta afirmatie!
Mai mult, au trecut mai bine de 2 ani si sunt bine mersi, sunt mai sanatoasa decat inainte (pentru ca boala clocea de vreme multa si nu mi-am dat seama) si m-am apropiat si mai mult la Dumnezeu, astfel incat sunt in stare sa spun ca daca asi relua filmul vietii Nu asi schimba nimic!
Ti se pare destul de competent?

Referitor la afirmatia ta:,,Ce vezi tu satanic in toata treaba asta atata vreme cat persoanele avizate sa o practice, vindeca oameni?'' chiar iti recomand sa citesti cartea, pentru ca este foarte competenta si mai mult de atat ESTE ADEVARATA! Asta bineanteles daca nu iti este frica sa consulti si alte pareri. Se poate downloada si eboock, o lecturezi usor si mai ales te poti alege cu niste sfaturi extraordinare in ce priveste viata ta!

Cat despre: ,,De ce e mai buna medicina alopata? Ce te face sa crezi ca acest tip de medicina are legatura cu Dumnezeu?'' nu am afirmat asa ceva si nici nu cred asa ceva.
Sunt asistent medical generalist si am lucrat in chirurgie cardiovasculara timp de 7 ani la terapie intensiva.

Ti se par destul de competente raspunsurile?
Simona,

In sfarsit ai vorbit la subiect. Asta doream, exemple ! Chiar daca te-am suparat un pic, nu asta mi-a fost intentia.Ma bucur ca esti acum sanatoasa si cu credinta in Dumnezeu. Exemplele ma intereseaza pentru ca ele sunt de multe ori baza unei vieti in echilibru. Pe fiecare om il salveaza CREDINTA. Aceasta credinta se poate manifesta in multe feluri...nebanuite caile. Trebuie doar sa accepti ca, daca un om crede cu tarie ca un anume tratament il va vindeca, el se va vindeca. Faptul ca ti-ai cerut iertare de la toti cei pe care i-ai suparat, a fost punctul central care a contat in vindecarea ta, adica ai eliminat incarcatura negativa dintre tine si persoanele respective si abia apoi ai fost la biserica urmand toate cele de trebuinta pentru vindecarea ta. Chiar ma bucur pentru tine ca ai reusit sa te vindeci in acest fel. Sincer iti spun. Insa cati oameni crezi tu ca reusesc ceea ce ai reusit tu? Te asigur ca foarte putini deoarece cateoadata oamenii trebuie sa treaca prin multe greutati pana sa-si dea seama de CAUZA provocarii suferintei.

Medicina energetica, prin deschiderea centrilor energetici, deblocheaza energiile stocate si blocate, cauzate de deciziile si modul de viata incorect pe care il au multi dintre noi.
Prin deblocarea acestora, cele mai multe persoane se intorc catre Dumnezeu si urmeaza o viata crestineasca apropiata de ceea ce doreste Dumnezeu de la noi.

Inca odata, iertare daca te-am suparat, nu asta mi-a fost intentia. Ma bucur ca ne-ai impartasit experienta ta de viata in care ai APLICAT credinta in Dumnezeu.
Numai bine si sanatate!
Reply With Quote