View Single Post
  #10  
Vechi 26.01.2016, 14:01:27
Florinvs Florinvs is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.12.2012
Locație: Husi, judetul Vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.893
Implicit

In primul, motivul adus de parintii dumneavoastra pentru a nu fi de acord cu aceasta relatie, mi se pare neintemeiat!
Asadar, daca intradevar intre dumneavoastra si aceea fata exista acele sentimente pe care le descrieti dumneavoastra, atunci evident ca este normal sa ramaneti impreuna si sa va continuati aceea relatie. Dar trebuie sa va ganditi foarte bine si sa fiti ferm convins ca doriti ca aceasta relatie sa duca spre o casatorie si întemeierea unei familii.
Stiu ca din pacate multi tineri , mai ales in adolescenta, confunda atractia fizica cu dragostea. Insa din modul cum ati descris dumneavoastra situatia, din fericire, nu cred ca e cazul de asa ceva.

In privinta parintilor dumneavoastra, incercati sa le explicati cu calm si responsabilitate ceea ce simtiti pentru fata respectiva.

In privinta partii de stabilitatea financiara, am inteles ca aveti 22 de ani. Deci cred ca la aceasta varsta stiti cam in ce domeniu de activitate v-ar place sa lucrati, spre ce meserie aveti atractie si inclinatii.
Acum depinde ce forma de calificare profesionala ati urmat (scoala profesionala, liceu industrial, alte cursuri de calificare profesionala) sau urmati (liceu teoretic si apoi facultate). In functie de asta, cautati sa gasiti un serviciu stabil si full-time in domeniul respectiv de activitate.
Reply With Quote