Subiect: Ajutor
View Single Post
  #9  
Vechi 23.06.2021, 16:20:13
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.277
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Este al X-ulea thread pe care il folosesti pentru prozelitism si incepi tu personal cu aruncatul de mizerii petnru ca apoi sa revii cu sectarisme ieftine si prozelitism.

"Proorocia" unui nebun care viseaza proorociri cand "evidenta" este in capul unui prost "proorocire".

Asa prorocesti tu? Vezi ca masina merge inainte si "profetesti" ca merge inainte... Te arunci in noroi si profetesti ca te murdaresti? Incepi cu invective si apoi profetesti ca o sa ti le vezi in oglinda? Prostovan notoriu cu aplomb ... gogomanu lu peste, profetu lu nip care profeteste ca arunca rahat si il primeste inapoi... bombita ce esti.

Tu cam scuipi in sus si in vand si ti le cam iei in fata, cam asta e profetia ta:

Si zise Moroco: Voi arunca flegma mea in vantul care-mi sta impotriva. Si o voi primi inapoi...

Frumoasa profetie, demna de un profet ca tine... ai profetit despre o flegma care ai luat-o inapoit... eu nu as profeti din astea.


Gogomanul lui NIP ce esti. Esti chiar hazliu in prostia ta. Esti chiar comic in semianalfabetismul care se lupta sa triumfe...

Semianalfabetismul tau se vede in vocabularul iincapabil de a exprima corect cele despre teologie si fizica si restul...

Nu e nici un administrator pe aici sa il scoata pe asta afara? Ca deja se intinde in toate threadurile cu "aroma NIP".


Moroncele, tu ai o singura solutie in viata - sa iti revina mintea la cap. Ca altfel ai sa-ti iei inzecit toate flegmele pe care le arunci impotriva Bisericii. Daca nu ti-ai gasit pana acum unul sa ti le arunce cum trebuie o sa-ti randuiasca Dumnezeu unul care sa-ti dea cu prisos, asa din belsug sa nu poti respira sa iti piara cheful de "proorociri" impotriva ortodoxiei. Unul care sa nu aiba mustrari de constiinta, ca nici tu nu ai sa hulesti totul in jurul tau, spurcand cu gura ta tot ce e sfant.
Esti atat de orb incat nu ai sesizat ghilimelele?
Chiar ai impresia ca ai dreptate in ceea ce afirmi?

In concluzie domnule @SerbiZs, ia aminte la postarile lui @gpalama si da-ti seama ca : ASA NU!

De ce?

Isi bate joc de admin, ii da ordine, il sesizeaza, sustine ca adminul nu-si face treaba.
Amesteca multe minciuni cu o logica absurda de parca el ar fi de partea ortodoxiei. Ai vazut vreodata in viata ta asemenea ortodocsi ca @gpalama? Ai vazut astfel de caracter si de comportament la oameni, la animale?
Ti-am zis ca nu se poate opri si nici nu vrea. Merge cu tancul pana-n panzele albe.

Pe toate threadurile se devarsa cu tupeul lui fara limite, deviind de la subiect ca sa-si faca apologia si prozelitismul necredintei lui si tot el striga ca eu fac prozelitism cand eu mi-am pus credinta in semnatura, n-am de ce sa tot vorbesc pe subiectul asta caci oricine cu un clik se poate lamuri, i-am creat special pentru boala lui incurabila doua fire de discutie speciale ca sa se exprime acolo cat vrea si sa lase celelalte threaduri in pace. I-am creat threadul Cele 7 Tr.Ap. ca sa poata sa-si dea cu parerea acolo si numai acolo cat vrea, nu ma supar, are tot dreptul sa nu creada, nu silnicesc pe nimeni si am mai creat threadul cu Analizarea mea ca sa ma poata acuza si face in fel si chip acolo si nu peste tot. Nu vrea asta. El vrea sa umple forumul cu parerile lui despre mine si despre Cele 7 Tr.Ap. ca de peste tot sa bage in capul cititorilor necredinta lui. Apoi ma pareste tot el la admin cu mult tupeu ca cica eu fac prozelitism pe toate firele de discutie si tot el cu tupeu maxim cere ca adminul sa se sesizeze si sa-i dea castig de cauza, sa se conformeze la ordin, adica sa-l indreptateasca pe tupeist si sa i se supuna. Deci pana si de admin se ia si-l ameninta ca-l raporteaza pe undeva ca nu vrea sa se supuna ordinelor lui teroriste.

Deci invata sa nu iei sfaturi si ordine si indicatii de la paraciosi exclusivisti ca @gpalama.

Crede-ma ca nu i-am facut niciun rau lui @gpalama sau altora daca sunt ortodox, mirean din poBOR si daca cred si in Cele 7 Tr.Ap.

Pentru credinta mea indur tot cuvantul rau si toata minciuna celor ce mint despre Hristos-Cuvantul si despre Cele 7 Tr.Ap. prin care sufla Domnul Iisus-Fiul lui Dumnezeu pregatirea judecatii implinind proorocia Apocaliptica.

Ma bucur si sunt foarte fericit, e ultima din cele 9 fericiri!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 23.06.2021 at 16:26:25.
Reply With Quote