View Single Post
  #10  
Vechi 29.08.2008, 16:45:19
Iustin32 Iustin32 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2008
Mesaje: 815
Implicit

Cele mai mari companii romanesti sunt preluate de multinationale, si tot mai multi romani sunt angajati si DIRECT DEPENDENTI de salariile si contractele incheiate cu acestea; intreaga economie romaneasca si aproape toti romanii sunt la cheremul lor.
Uitati-va la sectorul retailului de alimente; Dupa ce au distrus Bucurestiul unde , dupa ce au fost daramate de catre Primaria Bucuresti in 2000-2002 peste 100.000 de chioscuri sau mici magazine care erau tinute la nivel de afaceri de familie, ne-au fost plantate cateva zeci de super si hypermarketuri, care au distrus orasul, au distrus orice mica initiativa, ne-au adus cu ele aglomeratia, furtul la raft, produse expirate , mancaruri cu chimicale, tot mai multi bucuresteni lucreaza ca robii cate 10 ore pe zi....Ati auzit voi sa existe sindicat al angajatilor la Cora , Carrefour sau Metro ? Eu nu am auzit ....Romanii sunt tinuti in frau, si fara sa ne dam seama, am dat comunismul si toate relele acestuia , pe o totala dependenta fata de aceste multinationale.

Chiar nu puteti intelege cine si ce se ascunde in spatele multinationaleleor, mai ales cele cu alimente si ca nu e vorba numai de profit in bani.

In momentul in care ajungem dependenti total de salariile lor, de alimentele lor din magazinele lor, atunci majoritatea populatiei va fi obligata sa adere la sistemul lor de plata prin micro-cipuri implantate pe mana, pentru a nu fi muritoare de foame pentru ca treptat se vor scoate banii fizici si apoi si cardurile. Nu vedeti cu cata rapiditate se petrec toate aceste lucruri? Nu ati vazut la stiri saptamana trecuta cum in Mexic multi oameni isi implanteaza micro-cipuri in mana pentru a fi depistati in caz de rapire?

http://ro.altermedia.info/noua-ordine-mondiala/asociatia-altermedia-si-infocon-va-propun-un-nou-documentar-in-premiera
Aflati ca
Reply With Quote