Subiect: suflet gol
View Single Post
  #9  
Vechi 21.09.2009, 12:41:29
luchian
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de diador Vezi mesajul
ce ne facem cand ne simtim sufletul gol.adica nu-ti mai vine sa faci nimic:nici bine ,nici rau.cand toate-ti par lipsite de sens si de luni de zile nu mai gasesti nici un tel pt propria-ti viata.cui sa te adresezi si sa-i ceri o parere cand toate ti se pare bataie de joc si viata lipsita de sens.cum sa gasesti puterea de cauta un scop.daca cineca a trecut prin asemenea stari dat-mi va rog frumos un sfat.
Deznadejdea e cel mai mare pericol cel pandeste pe om. Pare o groapa fara scara si invariabil duce la sinucidere.
Analizandu-mi propria viata, momentele de deznadejde apareau cand imi puneam toate sperantele mele in lucruri materiale si invariabil acestea ma dezamageau. Si tot asa ma uit la problemele fara iesire de atunci si imi dau seama ce multa importanta dadeam unor lucruri minore. Adica daca ma dezamagea vreun prieten/prietena/parinti etc, sufeream foarte tare, pentru ca orizonturile mele se opreau la ei. Dar cel mai mult sufeream pentru ca nu intelegeam jertfa iar firea mea egoista se inchidea in fata acesteia.

Solutia mea a fost sa-mi pun sperantelesi cugetele mele in Dumnezeu, asa am indurat cu speranta greutatile si uite ca acum am pentru ce sa traiesc si sa lupt.

Doamne ajuta!
Reply With Quote