Subiect: Ajutor
View Single Post
  #4  
Vechi 23.06.2021, 13:27:32
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Nu te lua dupa @gpalama, e un teolog raspopit.

Te face prost, ti se erijeaza in sef, pare ortodox folosind un limbaj de lemn taiat cu toporul, semianalfabet, te umileste, loveste cu cruzime in persoane, iti da lectii, iti da canoane de rugaciune dupa care te pune sa crezi in barfe si superstitii... cica ”vezi tu ce se intampla”.
Bai flatulenta teologica imputi si postul asta cu putoarea ta?

Bine a zis Cleopa ca raspanditi putoare pe unde treceti... Fiecare thread atins de tine parca primeste o dara de unsoare din aia maro...

De ce generalizezi ce se aplica doar tine? De ce mai bine nu te uiti tu in oglinda sa vezi ca asta este caracterizarea ta REALA? Ca ti-am facut un portret personal foarte precis? De ce nu intelegi ca tu esti laxativul teologic eliminat din Biserica?

Asa ca vezi-te in oglinda cuvintelor mele, ca asta este chipul tau real draga Moroco.

Si este al X-ulea thread in care pozezi in victima.

Cred ca este al X-lea report facut de mine pentru tine Moroco, pentru banare definitiva - excludere definitava.

Poate la un moment dat se sesizeaza adminul. Vezi ca exista Dumnezeu si ca asta esti tu - ceva maro teologic...

Subintelegi ca un prost. Eu stiu clar de ce am zis Sfantul Spiridon tu zici doar prostii... nu ai experienta deloc duhovniceasca fraiere.

Postarea asta a ta este una de sectar nepriceput. Asa un semidoct care incepe cu rahatei sa decoreze alte threaduri.

Ai inceput bine postul - cu ala e rau, e foarte rau, ca restul din ortodoxie de care asculta... nimic nou sub soare, doar iti versi galeata umpluta din latrina NIP cu texte proprii si le arunci si tu. Si apoi ai aratat intr-o mandrie mare cat esti tu de bun... unde statea sectarul bun.

Ba, deci tu toxic si cand nu vorbesti dapai cand vorbessti... gura mica, sperii credinciosii.

Din nou ai adaugat un post nefolositor, in care vorbesti ca un nepriceput dar o faci pe priceputul. Duhovnicu lu tata, cine te-a invatat asta, ai facut studii la NIP ca sa "distrgui" pe altii cum si tu esti distrus? Asa cu teorii care mai de care mai stupide?

Iti recomand propria barna din ochii tai, sa muti discutiile despre tine pe threadurile tale, esti suficient de maro acolo.

Last edited by gpalama; 23.06.2021 at 13:37:48.
Reply With Quote