View Single Post
  #3  
Vechi 30.07.2006, 16:32:16
daliapantelimon daliapantelimon is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.10.2005
Mesaje: 124
Implicit

Citat:
În prealabil postat de viorica24
Citat:
În prealabil postat de cornelpr
Am o intrebare, am mai scris-o si la generalitati dar poate aici o vad mai multi.
Unde as putea gasi un pustnic. Da, da un pustnic, ieroschimonah sau doar schimonah, nu conteaza gradul. De ce intreb? pai... e ceva personal
Sper ca imi veti raspunde.
Cornel
:angry:Refer/itor la intrebarea pusa de un domn cu numele Cornel, Unde pot gasi ub pusnic?, voi incerca sa-i raspund eu:pusniciia departe de lume este o bucurie pentru Dumnezeu: pusnicia in lume este o fricire, da, exista in lume pusnici, care in mijlocul multimii dezlantuite, ei traiesc numai si numai prin Dumnezeu si cu Dumnezeu, pusnicia o formez numai daca il iubesti cu toata inima ta pe Dumnezeu, respiri prin Dumnezeu, vorbesti cu Dumnezeu, il rogi pe dumnezeu pentru toata clipa vietii tale pamintesti, si multe altele.poate ca eu incerc sa ma numar printre acesti, dar razboiulnevazut este puternic>De multe ori ma biruit, dar de atite ori l-am biruit si eu chiar daca sint femeie si lucrez in lume si in mijlocul lumii >Toate acestea vor deveni cunui ingeresti pentru tine daca ai paza mintii nestramutata , asa cum spune sfintul Cleopa Ilie, in dreapta sa il ai in permanenta pe Dumnezeu, iar in singa ta frica mortii"si in veac nu vei gresi"
.
MARE DREPTATE AI, SPER SA PRICEAPA FRATELE NOSTRU CORNEL...CEVA DIN PUSTINCIA ASTA DIN LUME....:);)
Reply With Quote