View Single Post
  #70  
Vechi 12.04.2009, 22:02:35
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit Vesti noi!

Dragi frati intru Hristos!

Am aflat ca Remus se simte bine, e tot in spital, i-au promis ca-l lasa acasa, dar inca nu se poate, mai trebuie sa-l opereze la nas si la calcaie. Manaca mai mult lichide, e sub supraveghere permanenta, face progrese, desi are foarte multe de recuperat. Multumim bunului Dumnezeu ca totusi in general starea lui s-a stabilizat si e buna.
Sa ne bucuram si de Tiberiu care s-a facut sanatos si el dupa rugaciunile noastre ale tuturor. Vedem zi de zi, minuni care trebuie sa ne dea de gandit. Doar trebuie sa ne rugam cu credinta si toate ni se implinesc. Ce minunat !
Mai avem o singura saptamana, cea mai trista dar totusi frumoasa saptamana din Postul Pastelui. Sa ne ajute Dumnezeu sa fim sanatosi, sa fim mai buni unii cu altii, mai milostivi si sa intampinam marele praznic al Invierii Domnului asa cum se cuvine. Am primit un mesaj pe telefon care m-a emotionat pana la lacrimi. Cu ingaduinta voastra vi-l scriu si voua:
" Intr-a sufletului vie, creste poama aurie
Dragostea, vita de soi, cu mladite lungi si moi
Tare-as vrea sa mi te fac, cruce dragostei arac
Mlada dragostei sa creasca, pe arac sa se-nvarteasca.
Si sa creasca tot in sus, unde-i rastignit Iisus
Mlada vitei sa-nfloreasca, trupu-n flori sa-l inveleasca
Iar cand floarea va lega, si cand vita rod va da
Rodul tau va fi menit, Numai Celui Rastignit ! "
Post cu folos! Doamne ajuta! Va imbratisez pe toti cu mult drag, icamilin
__________________
" Fiti buni intre voi si milostivi, iertand unul altuia, precum si Dumnezeu v-a iertat voua in Hristos "
Reply With Quote