View Single Post
  #14  
Vechi 02.05.2009, 11:10:13
patinina34's Avatar
patinina34 patinina34 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.11.2008
Locație: peste oceane si peste mari
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.185
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru patinina34
Implicit

Citat:
În prealabil postat de pr.Teona Vezi mesajul
Ma bucur ca m-ai sant oameni care incearca sa acopere greasala unora,mai mult decat atat,cere sa ne rugam ptr.un suflet care a facut atat bine,tot prin rugaciune.
am citit cele scrise aici si m-am bucurat de unele persoane care,ii doare sufletul pentru un biet om,care din pricina unor slabiciuni omenesti,s-a intamplat ceeia ce stiti,ne rugam pentru iertarea gresalelor aproapelui nostru.
Insusui Mantuitorul Hristos spune:"Nu judecati,ca sa nu fiti judecati''.(Matei cap.7;1-3.;Luca 6;37.)sa luam aminte de cele spuse.trecand cu vedera cele intamplate,citim cele spuse de Evanghelistul Ioan la cap.8;3-7.cititi va rog despre acea femeie prinsa in adulteri de farisei...si sa luam aminte.
Pe Pr.Sava il stiu mai bine de jumatate de an,suficient timp pentru a-l cunoaste[...]nimic de reprosat.
Iar despre acele femei reporter pro-tv din BV,care au facut mult rau bisericii,facand prin aceasta multa sminteala intre crestini si asa zbuciumati de curentele sectare,in mare parte fiind inscenare,vor avea acum s-au mai tarziu probleme grave asa cum au patit unii din ai lor colegi.
Hristos a inviat,invierea tuturor

Adevarat a Inviat , Parinte!

Fiecare va da plata dupa faptele sale.

Din punctul meu de vedere, eu am pacatele mele, nu pot sa-mi fac mai multe, judecind pe altii, ca deja sint pacatoasa destul.

Cit desprei cei care au inscenat/ pingarit numele acestui amarit preot si apoi om, pai atunci...
__________________
Doamne, fie voia Ta, nu voia noastră!
http://sashaparagulla.blogspot.com/
Reply With Quote