View Single Post
  #2  
Vechi 06.03.2007, 07:20:00
umilinta umilinta is offline
Member
 
Data înregistrării: 01.03.2007
Mesaje: 35
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Nicola3
E un gen care imi place si as dori sa aflu daca poate sunt si alte filme de care nu stiu.
Personal am vizionat(si mi-au placut):Hristos din nazaret(1977),Patimile(al lui Mel Gibson),CEle 10 porunc si Ben Hur(ambele cu acelasi actor in rolul principal,imi scapa numele acum).Sunt si altele care mi s-au parut o mare tampenie si aberante,pe care nu le-am vizionat nici macar 30%,cum ar fi Jesus Christ rock star sau Last temptation of Christ,care sunt facute ca sa isi bata joc.Exemple de aceste filme NU as dori.

La categoria filme cu tenta religioasa din ce imi amintesc am vizionat(si mi-au placut):Inger si demon,Mana Domnului(Frailty),Bondok saints,Damien 666(seria de filme veche precum si cel aparut in 2006) si altele pe care nu mi le pot aminti momentan.Acestea sunt filme de fictiune,daca mi-au placut nu inseamna ca le accept ideile dar mi-a facut placere sa le vizionez.

Sunt anumite filme din ambele categorii care sunt pur si simplu prea departe de adevar si oribile din pctul meu de vedere(am dat exemple pt categoria religioase si Dogma pt cele din categoria cu tenta religioasa).

Voi ce ati vizionat?Ce v-a placut?Ce nu v-a placut?
Am vazut aseara (5 martie 2007) la Manastirea Antim un film luat de pe internet "Ostrov"
sau "Ostrovul" tradus din rusa in romana.L-as fi vazut acasa dar nu ma pricep sa gasesc filme
si sa download.
Reply With Quote