View Single Post
  #75  
Vechi 26.01.2016, 06:55:48
ahilpterodactil
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Din nefericire am rasfoit materialul pe care l-ati postat. Scrieti acolo de "grozaviile" Parintelui.
Ei bine, domnule, daca veni vorba de grozavii, in cele cateva minute cat am citit am ramas foarte surprins de grozaviile pe care le scrieti tocmai dvs. acolo!
Domnule, inteleg ca treaba e foarte serioasa, mai serioasa decat banuiam...
Sunteti sigur ca faceti fata evidentierii propriilor grozavii pe care le-ati scris in monumentul acela de 1500 pagini? Va ganditi ce replici or sa va dea, in afara de mine, alti forumisti?
E un talmes/balmes de nedescris acolo, sa ma iertati... In ciuda unei aparente ordonari, continutul e halucinant.
Si-i de un comic irezistibil! De pilda faza aia cu gainile hipnotizate....:))))))))
Precum si bizarele interpretari ale presupuselor afirmatii ale Parintelui Arsenie despre Maria Magdalena...
Si multe altele.

Ce mistificari grosolane! Ce interpretativitate!

Acuma nu stiu ce sa fac: sa citesc tot textul si sa ma minunez de grozaviile presarate in el? Sau sa nu risipesc "darul timpului" si sa ma ocup cu ceva mai folositor...

Ipoteza ca, citind textul si semnalindu-va grozaviile, v-ar misca cu ceva: este exclusa. La dumneavoastra treaba se pare ca este foarte, foarte serioasa (sistematizata). Betonul nu se misca prin cuvinte omenesti.

Imi pare rau, cred ca nu mai e nimic de facut decat a conchide cu amar: pacat de darul timpului!
In loc sa scrieti monumentul acela de enormitati (cati ani v-a luat?), ati fi putut, cred, sa faceti ceva mult mai folositor pentru mantuirea dvs. si a semenilor.
Mai ales ca sunteti doctor...