View Single Post
  #66  
Vechi 09.10.2023, 11:25:47
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.289
Implicit

Citat:
În prealabil postat de RappY Vezi mesajul
Din ce-am vorbit in ultimele saptamani cu Moroco, nu mi se pare un om rau. Nu am vazut in posturile lui rautate, dusmanie, viclenie, ingamfare, perfidie, etc. Nu e nici prost, il duce capul cateodata surprinzator de mult. Iar uneori zice chestii chiar interesante si il apreciez pentru asta. Nu stiu ce posta inainte, dar din cate am vazut eu pare un om cu inima buna.


Problemele lui par sa fie de alta natura, adica niste tulburari psihologice. E paranoic, se agita mult si repede, se simte persecutat, e sensibil, par niste tulburari mai degraba psihologice decat duhovnicesti. Acestea sunt simptome care din cate stiu iti creaza o deschidere vulnerabila fata de culte. Nu stiu, zic din ce am citit de la el, poate ma insel.

Cat despre Noul Ierusalim, din cate stiu decizia BOR din 1993 a aplicat iconomie, aratand ingaduinta spre a nu-i osandi prea tare pe cei rataciti. Nu am gasit decizia s-o citesc online integral, dar din ce-am auzit a aratat ceva blandete pentru a le oferi o cale de reintoarcere. Ce vreau sa zic e ca pe la biserica gasesti tot felul de oameni, iar unii vorbesc si multe prostii. Ma gandesc daca Dumnezeu nu cumva vrea sa vada crestinii aratand si ingaduinta si blandete. Nu ma refer la ingaduinta pentru erezii si rataciri ci ingaduinta pentru oameni care au nevoie. Uneori e greu de despartit.

Cat despre forum, suntem o mana de oameni pe-aici oricum. Mi s-ar parea mai gol si anost fara Moroco. Nu stiu, astea-s gandurile mele din ce-am vazut.



Aici da, asa mi se pare si mie
Dragul domnului Iisus, si al meu dupa ce ai scris despre mine, vezi ca, daca am pomenit de marele vanator al adancului ce statea la panda, mare baron de mieunhauhauzen, a si aparut brusc din spuma marii ca al 8-lea pitic ca sa strice toate threadurile deviindu-le de la subiect spre laudarosenia necredintei sale teroriste si te-a si gasit imediat de fraier vrand sa te faca mare, mare conte de mieunhauhauzen ca sa va inhaitati si sa latrati impreuna "luptand", de acolo hauhauzen, si sa loviti cu judecati si hule si defaimari asa ca inchizitia lui inTorquenada impotriva Cuvantului lui Dumnezeu si impotriva Celor 7 Trambite Apocaliptice ale Sale numite de marele "stiutor", in batjocura, trompete sectare.

Nu vezi cum tine minte el toate si cum se plange pe toate threadurile si de admin si cum va santajeaza emotional sa-i faceti pe plac, sa cereti si voi in cor de pripiti ca sa ma excluda pe nedrept asa ca predecesorii, vrand voi ca sa trimfe mitomania si laudarosenia lui recidivanta, mortodoxia lui ce se da mare victima vrednica desertandu-si peste tot durerile si lacrimile de crocodil si nevoia de a "apara" ortodoxia si oamenii si poporul ca nu cumva sa se contamineze ei de... de....de cine credeti?... de...de... Insusi Domnul nostru Iisus Hristos-Cuvantul, Pastorul Cel bun, Pastorul cu Crucea, Capul Bisericii Crestin Ortodoxe si de Cel mai mare Dar al tuturor timpurilor, care Sufla prin Trambite impotriva satanei si a omului antihrist si a proorocului mincinos si impotriva tuturor faradelegilor si pacatelor lumii care cauta sa strice, sa darame, sa distruga Biserica sau s-o aserveasca propriilor interese mamoniace pacatoase si ipocrite de mare papalâc eretic plin de satei travestiti?

A tacut o vreme lunga tovarasul, stand el la panda si informandu-se si tacand complice cu raul ca sa rabufneasca acum cu forte si energii malefice proaspete si cu competenta tembeologica maxima incercand sa devieze si acest thread de la subiect spre trimfalismul neputinelor lui pismashe, caci nu-i place si nu suporta ca io pot crede si ca el nu poate crede in crestin-ortodoxie dar si in Cele 7 Trambite Apocaliptice si in Cuvantul suflat prin ele si de aceea ies din el toate calamitatile si dezastrele astea amenintatoare pana se va autodistruge de tot pierind de grija altora ca un kamikadze folosindu-se de mine si asta te-am sfatuit mai inainte, sa nu o iei si tu pe calea asta infundata, calea de inhaitare a lupilor camelehoti travestiti, ca sa n-o patesti si tu erectizandu-te ca iepurii impreuna cu unii care au urmat pe calea lui Cain, s-au aruncat în ratacirea lui Balaam din dorinta de castig, sfarsind in noaptea mintii, noaptea tuturor pripitilor si ipocritilor nestiind si neintelegand ca cei rataciti si refractari o sa ii faca demoni mari demoncrati iubitori de decizia majoritatii pripitilor careia i-ar supune tzepuindu-i pe toti orbeste daca i-a gasit de fraieri asa ca bahomed marele broferet si asa ca toti cezarii vanduti lui mamona, infiltrati prin Biserica si dandu-se drepti si intelepti!

Si dragul Domnului Iisus, si al meu dupa ce ai zis despre mine frumos si bun, insa sa stii ca nu am idei paranoice si schizoide ca as fi urmarit si persecutat ci chiar sunt urmarit si persecutat, deci nu e vorba de paranoe ci sunt persecutat asa ca si orice om cinstit haituit de duhurile rele, de droghipocrizenie, de faradelegi, de patimi, de pacate, de greseli, de necredinta si semetia mea si a altora care cauta, pentru pofte, placeri si bani sa se scape si sa se lepede de Dumnezeu si de tot ce este si vine de la Dumnezeu ca sa triumfe faradelegea mamoniaca. Nu ma plang de mine sau de altii insa toti poftesc, ravnesc, dresc, cer, vor inhaitandu-se in coruri josnice de haite blestemate lumesti, din interiorul omului si din afara, fara sa-si dea seama, fara sa inteleaga, fara sa vada si fara sa se poata opune, vor ca pripitii-ipocritii sa lepede pe Dumnezeu, Sfanta Traditie de la adevaratul Adam si Eva-nghelia cu fiii lui Dumnezeu cei buni ca Abel, Set... Enoh si Noe, traditia cautarii Lui Dumnezeu cu buna credinta pana la Noe, apoi Traditia celor Drepti si binecuvantati de Dumnezeu prin Melchisedek, de la Ever, Avraam si pana la Moise, apoi Legea, Psalmii si Proorocii, Cartile Proorocilor pana la Domnul Iisus, apoi intarirea legii prin El si prin Crucea Lui impreuna cu marele dar al pocaintei si smereniei venit prin sfantul ILIoan si Domnul Iisus Hristos intemeietorul Bisericii Crestine pline de Harul pocaintei si al desavarsirii smereniei Marianice, apoi noua proorocie Apocaliptica pentru vremurile din urma ale sfarsitului daruita de Dumnezeu sf. Ap. si Evanghelist Ioan Teologul exilat pe insula Patmos impreuna cu a doua venire a Domnului in Cuvantul de inviere care este in desfasurare prin marele dar al tuturor timpurilor, Cuvantul lui Dumnezeu suflat prin Cele 7 Trambite Apocaliptice ale Sale, mai ales prin a 6-a si a 7-a care este insusi Domnul si ingerul Domnului prin care vine toata Dreptatea asa cum este scris, si in cele din urma revenirea Domnului din Cer cu Trupul si Judecata finala a tuturor sufletelor si invierea tuturor fapturilor asa cum a fost la inceput pentru viata vesnica in trupuri de carne si oase respectiv in trupuri duhovnicesti asa cum vor invia sfintii Cerului care au biruit ipocrismul, moartea-pacatul-faradelegeal!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 09.10.2023 at 14:38:40.
Reply With Quote